Kūno kalba meluojant (tiesos ilgai nuslėpti nepavyks)

Kūno kalba meluojant (tiesos ilgai nuslėpti nepavyks)
Elmer Harper

Kai kalbama apie kūno kalbą ir melą, yra keletas klaidingų įsitikinimų ir keletas tiesų apie tai, kas iš tikrųjų vyksta su žmogumi. Pavyzdžiui, jei būtų kūno kalbos ženklas, kuris signalizuotų kitiems, kad tas žmogus meluoja, jis to nedarytų. Tačiau tokio ženklo nėra. Nė vienas neverbalinio bendravimo elementas negali pasakyti, ar žmogus mus apgaudinėja, ar tiesiog meluoja.

Vienintelis būdas nustatyti, ar žmogus mums meluoja, yra ieškoti apgaulės požymių. Prieš nuspręsdami, ar žmogus mums meluoja, turime išmokti skaityti veido išraiškas, kūno judesius, balso toną ir tembrą. Norint pastebėti apgaulę, reikia suprasti, kaip elgiasi melagis, kai jis kuria savo istoriją.

Nėra lengva pagauti melą.

Taip pat žr: 95 neigiami žodžiai, prasidedantys Q (su aprašymais)

Šiame pranešime apžvelgsime keletą raudonų vėliavų ir neverbalinio bendravimo sričių, rodančių, kad žmogus gali meluoti arba būti nesąžiningas. Prieš tai turime apsvarstyti kai kuriuos dalykus, susijusius su kūno kalbos supratimu. Pirmas dalykas, apie kurį turime pagalvoti, yra kontekstas. Tai suteiks mums faktinių užuominų apie tai, kas vyksta su žmogumi. Taigi, kas yra kontekstas ir kodėl jis svarbus.skaityti kūno kalbą?

Kodėl pirmiausia turime suprasti kontekstą.

Kai kalbama apie kontekstą kūno kalbos požiūriu, turime atsižvelgti į visus faktus. Analizuojant kontekstą galima išgauti daug vertingų duomenų Informacija, pavyzdžiui, ką žmogus daro, kur jis yra ir apie ką kalba, daug ką pasako apie tai, kas vyksta ir kaip jis iš tikrųjų jaučiasi. Kitas dalykas, kurį turite padaryti, yra bazinis asmens priešpradėkite juos analizuoti, kad sužinotumėte, ar jie meluoja (nesijaudinkite, tai nėra taip sudėtinga, kaip atrodo.)

Kas yra kūno kalbos atskaitos taškas?

Bazinis asmens elgesys - tai jam būdingas elgesio, minčių ir jausmų rinkinys. Tai, kaip jis elgiasi kasdieniame gyvenime ir įvairioje aplinkoje.

Pavyzdžiui, žmogus, kuris jaučiasi prislėgtas, gali negyvai judėti nuleidęs galvą. Kitas bazinės linijos pavyzdys - kai žmogus socialinėje aplinkoje jaučiasi labiau atsipalaidavęs ir laimingas, jis naudoja atvirus gestus, dažniau šypsosi ir užmezga gerą akių kontaktą.

Skirtingi žmonės skirtingomis sąlygomis reaguoja skirtingai. Taigi, norint nustatyti tikrąjį pagrindinį lygį, reikia juos pamatyti atsipalaidavusius ir įkaitusiais atvejais, taip pat įprastomis sąlygomis; tokiu būdu taip pat galime pastebėti neatitikimus.

Tai lengviau pasakyti nei padaryti, todėl turime dirbti su tuo, ką turime, ir rinkti informaciją bei duomenų taškus analizuodami situaciją, kurioje atsidūrėme, arba asmenį, kurį bandome perskaityti. Jūs ieškote pokyčių, palyginti su įprastu jo elgesiu. Jei norite išsamiau sužinoti, kaip skaityti kūno kalbą, rekomenduojame susipažinti su Kaip skaityti kūno kalbą & amp; Neverbaliniai signalai (teisingas būdas)

Greitas būdas nustatyti, ar žmogus meluoja, yra stebėti jo kūno kalbą.

Yra greitas būdas išanalizuoti, ar asmuo meluoja kūno kalbos požiūriu, tačiau gali prireikti šiek tiek laiko, kol tai išsiaiškinsite. Tačiau jei pastebėsite pokytį nuo pagrindinės linijos ir per penkias minutes pasikeis keli neverbaliniai signalai, galite pasakyti, kad asmuo yra neramus.

Toliau pateikiama 12 dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, kad sužinotumėte, ar asmuo meluoja, ar jaučiasi nepatogiai, kad iš tikrųjų suprastumėte, ar kūno kalba pasikeitė 3-5 kartus,

"Visada atminkite, kad nė vienas kūno kalbos elementas negali pasakyti, ar žmogus meluoja."

Kūno kalba ir apgaulė

Kūno kalbos užuomina Aprašymas
Akių kontaktas Meluotojai gali vengti akių kontakto arba pernelyg ilgai jį palaikyti, norėdami atrodyti teisūs.
Mirksėjimo greitis Padidėjęs mirksėjimo dažnis gali būti streso ar diskomforto požymis, o tai gali reikšti apgaulę.
Akių judesiai Nestiprūs akių judesiai, pavyzdžiui, žvilgsnis į šalį arba žvilgsnio blaškymasis, gali būti melo požymis.
Veido išraiškos Nenuosekli ar perdėta veido išraiška gali reikšti nesąžiningumą.
Fidgeting Pernelyg didelis nerangumas, pavyzdžiui, veido ar plaukų lietimas, gali rodyti nervingumą arba apgaulę.
Laikysena Uždara ar gynybinė laikysena, pavyzdžiui, sukryžiavus rankas, gali reikšti nepatogumą ar nesąžiningumą.
Balso tonas Pakitęs garso aukštis arba nenuoseklus tonas gali reikšti, kad žmogus meluoja.
Rankų gestai Nesuderinti rankų gestai arba rankų slėpimas gali būti apgaulės ženklas.
Mikroekspresijos Trumpos, nevalingos veido išraiškos, galinčios atskleisti tikrąsias emocijas ir pranešti apie apgaulę.
Pauzės ir delsimas Ilgesnės pauzės arba dvejojimas prieš atsakymą gali reikšti, kad meluojate arba slepiate informaciją.
Per didelis dėmesys Pernelyg didelis konkrečių žodžių ar frazių pabrėžimas gali būti apgaulės požymis.
Prieštaringi signalai Verbalinio ir neverbalinio bendravimo neatitikimas gali rodyti nesąžiningumą.

Toliau apžvelgsime, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį, kai norite išsiaiškinti, ar žmogus meluoja kūno kalbos požiūriu.

Veidas.

Melagiai dažnai stebi, į kokius jų žodžių ar kūno kalbos aspektus žmonės gali atkreipti didesnį dėmesį. Kalbėdami jie paprastai atsako taip, kad atrodytų įtikinamiau.

Svarbu atkreipti dėmesį į apgaulingo elgesio požymius, nes žodžiai ne visada yra tinkamiausia vieta. Paprastai tam geriau tinka veidas, nes jis tiesiogiai jungiasi su smegenų sritimis, susijusiomis su emocijomis ir žodžiais. Tai viena iš nedaugelio neuždengtų kūno vietų.

Pavyzdžiui, žmonės kelias sekundes nesąmoningai rodo pyktį savo veiduose, tai vadinama mikroišraiškomis, ir jei išmoksite jas perskaityti, geriau suprasite, kas vyksta jų viduje.

Žmonės veido išraiškomis išreiškia įvairias emocijas, tačiau neįmanoma pasakyti, kada jie sako tiesą, o kada meluoja. Meluojant paprastai siunčiama viena žinutė ir slepiama kita. Dažnai tai daroma rodant vieną veidą, bet slepiant kitą.

Veidas yra viena iš pagrindinių kūno kalbos skaitymo sričių. Daugiau informacijos apie veido kūno kalbą rasite Veido kūno kalba (išsamus vadovas)

Ar žiovulys yra melo požymis?

Vien tik žiovulys nėra apgaulės požymis. Žiovulys - tai pavargimo arba baigimo ženklas. Kai kurie žmonės žiovuliu gali parodyti savo nusivylimą klausinėjant arba vengti atsakyti į klausimą.

Ar raudonavimas yra melagio požymis?

Paprastai žmonės raudonuoja, kai jiems dėl ko nors gėda. Kartais tai daroma norint nuslėpti, kad jiems gėda ar nesmagu dėl to, kas nutiko. Verta atkreipti dėmesį, jei pastebėjote žmogų raudonuojantį, nes tai yra duomenų, kad kažkas jame pasikeitė, ir tai suteikia mums galimybę dirbti, kai reikia nustatyti melą.

Ar veido lietimas yra melo ženklas?

Veido lietimas gali būti melo požymis, tačiau tai gali būti ir didelio streso požymis. Kartais liečiame veidą norėdami nusiraminti - kūno kalbos terminais tai vadinama reguliatoriumi arba čiulptuku. Vėlgi tai duomenys, į kuriuos turime atsižvelgti ieškodami melo.

Nepamirškite, kad informaciją turime skaityti grupelėmis ir kad nė vienas kūno kalbos veiksmas negali reikšti, jog žmogus mums meluoja.

Akys

Akių judesiai yra vienas paprasčiausių būdų pastebėti, ar žmogus meluoja. Pavyzdžiui, jei pastebėsite, kad žmogus, norėdamas prisiminti informaciją, paprastai eina į kairę smegenų pusę, analizuodami visus jo duomenis į tai atsižvelgsite. Dauguma kūno kalbos ekspertų dabar sutinka, kad žvilgsnis žemyn yra emocinė prisiminimo reakcija, į kurią reikia atkreipti dėmesį tiriant kūno kalbą.

Akių pokyčių pastebėjimas

Dažniausias teiginys, kuriuo žmonės tiki, yra tas, kad melagiai vengia akių kontakto. Mes su šiuo teiginiu nesutinkame. Melagis jus maitina informacija ir stebi jus kaip vanagas, kad įsitikintų, ar patikėjote melu. Jei ką, melagiai apskritai nevengs akių kontakto, jiems tai nenaudinga.

Susidūrę su gėdą keliančiomis situacijomis, žmonės dažnai randa kitų užduočių, į kurias galėtų sutelkti dėmesį. Tai gali būti būdas nuslėpti liūdesio, kaltės ar pasibjaurėjimo jausmus. Melagiai, būdami apgaulingi, pastebimai nekeičia savo elgesio, nes jie nori įsitikinti, ar jūs įtraukėte į jų melą.

Mirksėjimo dažnio pokytis

Svarbiausia informacija, susijusi su akimis ir melu, yra mirksėjimo dažnis. Galite nustatyti žmogaus mirksėjimo dažnį ir pastebėti, kad jis padažnėja, kai patiria stresą. Vidutinis mirksėjimo dažnis yra nuo aštuonių iki dvidešimties kartų per minutę. Jei pastebite, kad mirksėjimo dažnis padidėja, tai stiprus duomenų taškas, kurio negalima atmesti.

Mirksėjimo refleksas, kuris yra nevalingas ir negali būti nuslopintas, yra pagrindinis autonominis elgesys, kuris paprastai nesulaukia dėmesio. Jį galime panaudoti savo naudai analizuodami kai kurias kūno kalbos

Kai pasikeičia mirksėjimo dažnis, viduje kažkas negerai. Turime būti itin atidūs, kad išsiaiškintume, kas tai yra. Mokinių išsiplėtimas

Kai kalbama apie mokinių išsiplėtimą, galite pastebėti, kad sakant melą mokiniai išsiplečia. Taip yra todėl, kad melagis priima kuo daugiau informacijos. Vėlgi turime pabrėžti, kad nė viena neverbalinė informacija nėra melo požymis. Turite skaityti informacijos grupes. Verkimas

Ašaros atsiranda nelaimės, liūdesio, palengvėjimo ar per didelio juoko akimirkomis. Kai kurie melagiai tuo pasinaudoja, kad atitrauktų dėmesį arba atidėtų kitą triuką iš melagio arsenalo.

Žvelgiant į dešinę

Galvos judesiai yra svarbi veido išraiškos sudedamoji dalis, dažnai tai nesąmoningi judesiai, atliekami be sąmoningo ketinimo. Galvos judesiais išreiškiame savo mintis ar emocijas apie tai, ką matome ar girdime aplinkoje.

Jei matote, kad galva pasisuka į dešinę arba akys nukrypsta į dešinę, tai gali reikšti emocinę reakciją į tai, kas buvo pasakyta ar užsiminta.

Taip pat žr: Ką reiškia, kai kas nors trina rankas?

Verta atkreipti dėmesį į prieš tai vykusį pokalbį ir šiek tiek įsigilinti į kontekstą.

Kikenimas galva.

Visi esame matę, kaip kas nors per televiziją, filme ar savo gyvenime linkčioja galva sakydamas "ne", o tai yra labai svarbus rodiklis, kuriuo galite pasinaudoti norėdami pagauti melagį.

Balso tonas.

Melagiai, elgdamiesi nesąžiningai, gali kalbėti įvairiais balsais, tačiau dažniausiai pasitaikantys pavyzdžiai yra šie:

  1. Aukštesnis balso aukštis: dėl padidėjusio streso ar nervingumo meluojant melagiai gali kalbėti aukštesniu balsu nei įprastai.
  2. Balsas gali skambėti įtemptai arba įtemptai, o tai rodo, kad gulėdamas žmogus jaučiasi nepatogiai.
  3. Melagiai gali mikčioti ar dvejoti daugiau nei įprastai, nes stengiasi išlaikyti savo išgalvotą istoriją arba nuslėpti informaciją.
  4. Meluojantis asmuo gali kalbėti netaisyklingu tempu, per lėtai arba per greitai, nes jis stengiasi sukurti arba palaikyti savo melagingą pasakojimą.
  5. Emocijų trūkumas arba monotoniškumas: melagis gali bandyti užmaskuoti savo emocijas kalbėdamas monotonišku balsu arba pernelyg kontroliuodamas savo žodžius.
  6. Balso susilpnėjimas: melagio balsas gali būti susilpnėjęs dėl nervingumo arba bandymo manipuliuoti klausytojo suvokimu ir atrodyti laisvesnis, nors vien tik balso susilpnėjimas nėra galutinis apgaulės požymis.

Svarbu prisiminti, kad šie balso tono modeliai nėra galutinis įrodymas, kad žmogus meluoja, nes žmonės gali elgtis skirtingai, atsižvelgiant į jų asmenybę, kultūrą ir unikalias manieras. Norėdami tiksliai įvertinti, ar žmogus yra nesąžiningas, atsižvelkite į šiuos balso modelius kartu su kitais verbaliniais ir neverbaliniais ženklais.

Galutinės mintys

Apibendrinant galima pasakyti, kad kūno kalbos supratimas yra vertingas įgūdis bandant nustatyti, ar žmogus meluoja. Kūno kalbos ekspertų teigimu, yra keletas neverbalinių signalų ir ženklų, kurie gali rodyti nesąžiningumą ar apgaulę. Atkreipdami dėmesį į šias raudonas vėliavėles, pavyzdžiui, mirksėjimo dažnumą, akių judesius, virpėjimą ir balso toną, galime pagerinti savo gebėjimą atpažinti melą ir apgaulę.

Svarbu pažymėti, kad nors šie požymiai gali padėti mums pastebėti melagį, jie nėra patikimi, nes žmonės gali elgtis skirtingai, atsižvelgiant į jų asmenybę, kultūrą ir unikalias manieras. Tačiau susipažinę su bendraisiais kūno kalbos požymiais, rodančiais melą, ir geriau įsisąmoninę neverbalinį bendravimą, galime pagerinti savo melo atpažinimo įgūdžius ir geriauatskirti tiesą nuo apgaulės.

Nors kai kurie elgesio nukrypimai gali reikšti paprasčiausią nervingumą ar stresą, kelios raudonos vėliavėlės gali kelti įtarimų ir pateisinti tolesnį tyrimą. Didelės rizikos situacijose gebėjimas nustatyti, ar žmogus meluoja, gali būti labai svarbus priimant sprendimus ir kuriant santykius. Be to, ekspertų, tokių kaip Vanessa Van Edwards ir Edwardas Geiselmanas, atlikti tyrimai rodo, kadkad nustatant melą svarbu atsižvelgti ir į verbalinius, ir į neverbalinius požymius.

Nors niekas nėra tobulas melo detektorius, kūno kalbos supratimas ir požymių, kad žmogus gali meluoti, atpažinimas gali padėti mums susigaudyti sudėtinguose tarpasmeninio bendravimo klausimuose. Atkreipdami dėmesį į šiame tinklaraščio įraše aptartas užuominas ir rodiklius, galime pagerinti savo gebėjimą atpažinti apgaulę ir sustiprinti pasitikėjimą asmeniniais ir profesiniais santykiais.

Galiausiai labai svarbu į melo nustatymą žiūrėti atvirai ir nedaryti skubotų išvadų vien tik pagal kūno kalbą. Vertindami žmogaus sąžiningumą taip pat turime atsižvelgti į kontekstą ir bendrą elgesio modelį. Atminkite, kad nors kūno kalba yra galingas įrankis nesąžiningumui nustatyti, ji yra tik viena dėlionės dalis. Kad iš tiesų suprastume, ar žmogus meluoja, turimetaip pat turite atsižvelgti į jų žodžius, veiksmus ir motyvus bei prisiminti, kad net ir labiausiai įgudęs melagis galiausiai gali atskleisti tiesą, jei pasitaikys koks nors įspėjamasis ženklas ar klaida.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.