Ką pasakyti draugui, išgyvenančiam išsiskyrimą (Pagalba draugui)

Ką pasakyti draugui, išgyvenančiam išsiskyrimą (Pagalba draugui)
Elmer Harper

Turinys

Jei turite draugą, kuris išgyvena išsiskyrimą, gali būti sunku žinoti, ką jam pasakyti. Norite jį paguosti, bet taip pat nenorite pasakyti netinkamo dalyko, nes tai gali dar labiau nuliūdinti.

Kad ir ką darytumėte, svarbu, kad draugas žinotų, jog esate šalia ir jį palaikote. Yra būdų, kaip paguosti išsiskyrimą išgyvenantį žmogų. Galite jį išklausyti, pasiūlyti padrąsinimo žodžių ir būti šalia, kai jis išgyvena gijimo procesą. Svarbu prisiminti, kad kiekvienas žmogus skirtingai išgyvena išsiskyrimą, todėl nesistenkite primesti savodraugą priversti daryti tai, kam jis nėra pasiruošęs.

Jei jūsų draugas patiria sunkumų, leiskite jam žinoti, kad liūdėti yra normalu ir kad nėra gėda kreiptis pagalbos į terapeutą, priklausomai nuo širdies skausmo. Pateikiame keletą žodžių, kuriuos galite pasakyti savo draugui, jei esate užsisklendęs.

9 dalykai, kuriuos galite pasakyti draugui per išsiskyrimą.

  1. "Man gaila tai girdėti. Ar tau viskas gerai?"
  2. "Ar nori apie tai pasikalbėti?"
  3. "Viskas bus gerai. Aš esu čia dėl tavęs."
  4. "Išsiskyrimas yra sunkus, bet tu esi stipri ir viską įveiksi."
  5. "Ar jums ko nors reikia? Galiu jums padėti."
  6. "Žinau, kaip jautiesi. Aš irgi išgyvenau išsiskyrimą."
  7. "Ar galiu jums padėti?"
  8. "Nueikime išgerti kavos ir pasikalbėkime apie tai".
  9. "Aš esu čia dėl tavęs".

"Man gaila tai girdėti. Ar tau viskas gerai?"

Man gaila tai girdėti. Ar jums viskas gerai? Tai gali būti taip paprasta, turite parodyti, kad jie jums rūpi, ir pasiūlyti juos išklausyti. Po išsiskyrimo jie gali pasinaudoti jūsų pasiūlymu, o gali ir nepasinaudoti.

"Ar nori apie tai pasikalbėti?"

Jei jūsų draugas išgyvena išsiskyrimą, gali būti sunku žinoti, ką pasakyti. Norite jį palaikyti, bet taip pat nenorite pasakyti netinkamo dalyko. Geras būdas pradėti yra tiesiog paklausti: "Ar nori apie tai pasikalbėti?" Tai rodo, kad jums rūpi ir norite išklausyti. Jei jūsų draugas nenori kalbėtis, tai irgi gerai. Tiesiog leiskite jam žinoti, kad esate šalia, jei jam reikia.nieko.

"Viskas bus gerai. Aš esu čia dėl tavęs."

Viskas bus gerai, aš esu čia dėl tavęs, tu tai įveiksi, ir aš būsiu su tavimi kiekviename žingsnyje. Tai primins jūsų draugui, kad esate šalia, kai jam labiausiai reikia. Leiskite jam išgyventi gedėjimo procesą savaip.

"Išsiskyrimas yra sunkus, bet tu esi stipri ir viską įveiksi."

Išsiskyrimai yra sunkūs, bet tu esi stiprus ir tai įveiksi. Aš esu čia, jei tau reikia pasikalbėti. Vėlgi dar vienas puikus tekstas, kurį galite siųsti pasibaigus santykiams.

"Ar jums ko nors reikia? Galiu jums padėti."

Ar jums ko nors reikia? Galiu jums padėti. Draugui tai gali būti naudinga.

"Žinau, kaip jautiesi. Aš irgi išgyvenau išsiskyrimą."

Žinau, kaip jautiesi. Aš irgi išgyvenau išsiskyrimą. Esu čia, jei tau reikia pasikalbėti. Suprantu, ką išgyveni, ir galiu tau padėti tai įveikti. Tai rodo empatiją tavo draugui ir leidžia jam žinoti, kad jis nėra vienintelis, išgyvenęs tokią traumą.

"Ar galiu jums padėti?"

Jei matote žmogų, kuris atrodo, kad jam reikėtų draugo, kartais tiesiog pasiteiraukite, ar galite kuo nors padėti. Jam gali reikėti su kuo nors pasikalbėti, o jūsų pasiūlymas gali būti būtent tai, ko jam reikia.

"Nueikime išgerti kavos ir pasikalbėkime apie tai".

Jei jūsų draugas išgyvena išsiskyrimą, galite pasiūlyti nueiti išgerti kavos ir pasikalbėti apie tai. Tai gali būti geras būdas parodyti savo palaikymą ir išklausyti, ką jūsų draugas nori pasakyti. Taip pat galite pasiūlyti patarimų ar padrąsinimo žodžių, jei manote, kad tai būtų naudinga.

"Aš esu čia dėl tavęs".

Aš esu čia dėl tavęs. Aš būsiu su tavimi kiekviename žingsnyje. Tu nesi čia vienas ir aš būsiu šalia, kad palaikyčiau tave kiekviename žingsnyje. Lygiai taip pat kaip ir aukščiau pateiktos eilutės yra dar vienas būdas pasakyti, kad tu jiems padėsi, nesvarbu, kiek laiko tai užtruks.

Toliau apžvelgsime kai kuriuos dažniausiai užduodamus klausimus.

10 dalykų, kurių negalima sakyti išsiskyrusiam žmogui.

"Jūroje yra daug žuvies"

Ši frazė sumenkina santykių svarbą ir reiškia, kad asmuo turėtų lengvai susirasti naują žmogų, o tai gali būti skaudu pažeidžiamumo laikotarpiu.

"Jūs įveiksite netrukus"

Šiuo teiginiu atmetami asmens jausmai ir manoma, kad jis greitai persikels į kitą gyvenimą, taip sumenkinant jo emocijų gilumą ir gedėjimo procesą.

"Vis tiek man jie niekada nepatiko"

Jei išreiškiate savo nemeilę buvusiam partneriui, gali pasirodyti, kad nepalaikomi ir nejautrūs, nes asmuo gali pasijusti smerkiamas dėl to, kad palaikė santykius.

"Bent jau neturėjote bendrų vaikų"

Jų situacijos lyginimas su galimai blogesne situacija nesuteikia paguodos ir gali paniekinti jų dabartinį skausmą.

"Galbūt tu jiems buvai per geras"

Tai gali atrodyti kaip komplimentas, tačiau taip galima netyčia suversti kaltę išsiskyrusiam asmeniui ir įteigti, kad jis turėjo žinoti geriau.

"Jie tavęs nenusipelnė": Panašiai kaip ir ankstesniame punkte, šis teiginys gali būti suvokiamas kaip globėjiškas ir gali sukelti kaltės ar atsakomybės už išsiskyrimą jausmą.

"Viskas vyksta dėl tam tikros priežasties"

Ši klišė gali pasirodyti nejautri ir banali, atmetanti sudėtingas emocijas, susijusias su išsiskyrimu, ir siūlanti asmeniui tiesiog susitaikyti su išsiskyrimu.

"Turėjote tai numatyti"

Kaltinti asmenį, kad jis nenumatė išsiskyrimo, yra nesąžininga ir skaudu, nes tai reiškia, kad jis pats kaltas, nes nepastebėjo ženklų anksčiau.

"Tai jų nuostolis"

Nors šiuo teiginiu siekiama palaikymo, jis gali atrodyti kaip paniekinantis asmens skausmą ir priversti jį pasijusti taip, tarsi jo emocijos būtų nuvertinamos.

"Tau tiesiog reikia susirasti naują žmogų"

Per greitas skatinimas gyventi toliau gali būti nejautrus ir neįgalus, nes taip užkertamas laikas, kurio gali prireikti išsiskyrusiam žmogui, kad jis pasveiktų ir išgyventų savo emocijas.

10 dalykų, kuriuos reikia parašyti draugui po išsiskyrimo

"Aš esu čia dėl tavęs"

Jo žinutė užtikrina draugą, kad jis turi į ką atsiremti ir su kuo pasikalbėti, kad jis gali būti palaikomas ir užjaučiamas sunkiu metu.

"Skirkite tiek laiko, kiek jums reikia, kad pasveiktumėte"

Šiuo teiginiu patvirtinamos jų emocijos ir pripažįstama, kad gijimo procesas kiekvienam žmogui yra skirtingas, todėl jiems leidžiama gedėti savo tempu.

"Jūs esate stiprus ir tai įveiksite"

Padrąsinimo žodžiai gali priminti jūsų draugui apie jo vidinę stiprybę ir atsparumą, sustiprinti jo pasitikėjimą savimi šiuo sudėtingu laikotarpiu.

"Ne bėda jaustis liūdnam, piktam ar sutrikusiam."

Paguodą ir supratimą gali suteikti jų emocijų patvirtinimas ir žinojimas, kad patirti įvairius jausmus yra normalu.

"Neįsivaizduoju, ką išgyvenate, bet esu čia, kad išklausyčiau."

Pripažindami, kad galbūt iki galo nesuprantate jo skausmo, bet esate pasirengę būti šalia ir išklausyti, galite sukurti saugią erdvę, kurioje jūsų draugas galės išreikšti savo emocijas.

"Prisiminkite, kokių puikių savybių turite, ir žinokite, kad esate verti meilės"

Ši žinutė gali padėti padidinti draugo savivertę, nes primins, kad jis yra vertas savo vertės ir kad nusipelno laimės.

"Jei tau reikia išsiblaškyti, visada esu pasiruošęs pasivaikščioti ar pasidairyti po kiną".

Siūlydami kartu praleisti laiką ir užsiimti veikla, galite suteikti draugui taip reikalingą atokvėpį nuo minčių ir emocijų.

Taip pat žr: Sakydamas, kad myliu tave per stipriai Psichologija ❤️ (kas atsitinka jūsų partneriui)

"Nedvejodami kreipkitės, jei norite pasikalbėti ar išsipasakoti"

Skatindami draugą atsiverti ir bendrauti, galite padėti jam išgyventi savo emocijas ir pajusti palaikymą.

"Skirkite sau laiko ir būkite kantrūs."

Ši žinutė sustiprina mintį, kad gijimui reikia laiko, ir skatina draugą būti švelnų sau, kai jis išgyvena savo emocijas.

"Siunčiu tau didelį virtualų apkabinimą"

Nusiuntę lengvą ir paguodžiančią žinutę galite pranešti draugui, kad jis jums rūpi ir apie jį galvojate, net jei fiziškai negalite būti šalia ir suteikti paramos.

Dažnai užduodami klausimai

Kaip padėti išsiskyrusiam draugui?

Jei jūsų draugas išgyvena išsiskyrimą, yra būdų, kaip galite jam padėti. Pirmiausia leiskite jam žinoti, kad esate šalia, ir parodykite savo palaikymą. Padėkite jam susirasti terapeutą ar konsultantą, su kuriuo galėtų pasikalbėti, jei jam reikia su kuo nors pasikalbėti ne tik su draugais ir šeima. Padėkite draugui rasti sveikų būdų, kaip susidoroti su santykių pabaiga ir gijimo procesu. Tai gali būti mankšta,rašykite dienoraštį arba pasikalbėkite su terapeutu. Leiskite jiems žinoti, kad esate šalia ir padėsite, kuo tik galėsite.

Kaip paguosti draugą po išsiskyrimo?

Galite juos paguosti, būdamas geru klausytoju, leisdamas jiems žinoti, kad esate šalia, ir padėdamas įžvelgti teigiamus jų gyvenimo aspektus. Taip pat galite pasiūlyti praktinę paramą, pavyzdžiui, padėti jiems gyventi toliau emociškai ir praktiškai.

Kaip geriausiai palaikyti draugą po išsiskyrimo?

Pasiūlykite išklausyti, palaikykite jų emocijas ir priminkite jų stipriąsias puses. Būkite kantrūs ir supratingi, suteikite jiems erdvės gydytis savo tempu. Pasiūlykite praleisti laiką kartu ir užsiimti veikla, kuri gali atitraukti dėmesį.

Kiek laiko turėčiau palikti draugui erdvės po išsiskyrimo?

Konkretaus termino nėra, nes gijimas priklauso nuo konkretaus žmogaus. Retkarčiais juos aplankykite ir leiskite žinoti, kad esate šalia, kad juos palaikytumėte, tačiau gerbkite jų poreikį turėti erdvės ir laiko emocijoms išgyventi.

Ar pokalbyje turėčiau užsiminti apie jų buvusį partnerį?

Geriausia leisti draugui pačiam imtis iniciatyvos kalbėti apie buvusį partnerį. Jei jis nori apie tai kalbėti, palaikykite jį ir išklausykite, nesmerkdami ir neteikdami neprašytų patarimų.

Ką daryti, jei mano draugas pradės kaltinti save dėl išsiskyrimo?

Priminkite draugui, kad santykiai yra sudėtingi, todėl nėra produktyvu kaltinti vien tik save. Skatinkite jį susitelkti į gijimą ir mokymąsi iš šios patirties.

Mano draugas svarsto galimybę vėl susitikti su savo buvusia drauge. Ką turėčiau daryti?

Kaip draugui svarbu pasiūlyti paramą ir nesmerkti. Pasidalykite savo nuogąstavimais, jei tokių turite, bet galiausiai gerbkite jų sprendimą ir būkite šalia, kad ir koks būtų rezultatas.

Kaip padėti draugui atgauti savigarbą po išsiskyrimo?

Priminkite draugui jo teigiamas savybes ir pasiekimus. Skatinkite jį užsiimti mėgstama veikla ir leisti laiką su kitais jį palaikančiais draugais ir šeimos nariais.

Ar turėčiau paskatinti savo draugą vėl pradėti susitikinėti?

Svarbu leisti draugui nuspręsti, kada jis yra pasirengęs vėl pradėti susitikinėti. Skatinkite jį neskubėti ir gydytis, prieš leistis į naujus santykius.

Ką daryti, jei atrodo, kad mano draugas įstrigo liūdesio rate ir negali judėti toliau?

Jei pastebėjote, kad draugui sunku susidoroti su savo emocijomis, pasiūlykite jam apsvarstyti galimybę kreiptis profesionalios pagalbos, pavyzdžiui, į terapeutą ar konsultantą, kuris padėtų jam susidoroti su savo jausmais ir judėti į priekį.

Taip pat žr: Kai vaikinas apkabina jus abiem rankomis (apkabinimo tipas)

Kaip valdyti savo emocijas ir kartu palaikyti draugą išsiskyrimo metu?

Nepamirškite rūpintis savimi ir nusistatykite ribas, kad apsaugotumėte savo gerovę. Labai svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp palaikymo ir neužgožimo draugo emocijų.

Ar dera dalytis savo išsiskyrimo patirtimi su draugu?

Dalijimasis savo patirtimi gali padėti parodyti draugui, kad jis nėra vienišas. Vis dėlto nepamirškite, kad pokalbis nebūtų apie jus arba kad jūsų situacija nebūtų tiesiogiai lyginama su jo situacija. Siūlykite savo patirtį kaip empatijos ir supratimo šaltinį.

Galutinės mintys

Išgyvenimas po išsiskyrimo gali būti sudėtinga ir emocinga patirtis. Būdamas draugas, privalote suteikti paramą ir padėti draugui išgyventi gijimo po išsiskyrimo procesą. Siūlydami paguodą, siųskite žinutes, kuriose parodytumėte empatiją, patvirtintumėte jo emocijas ir primintumėte jam jo stipriąsias puses. Kai kurie pagrindiniai pagalbos būdai - būti geru klausytoju, gerbti jo erdvės poreikį irsiūlo praleisti laiką kartu.

Svarbu vengti sakyti dalykus, kurie gali netyčia įskaudinti ar atmesti jūsų draugo jausmus. Vietoj to sutelkite dėmesį į supratimą ir kantrybę, nes kiekvieno žmogaus sielvarto procesas yra skirtingas. Jei draugui sunku susidoroti su emocijomis ar judėti pirmyn, paskatinkite jį kreiptis profesionalios pagalbos, pavyzdžiui, į terapeutą.

Nepamirškite, kad kiekvieno žmogaus poreikiai skiriasi ir nėra vieno universalaus požiūrio, kaip palaikyti išsiskyrimą išgyvenantį draugą. Būkite jautrūs jo emocijoms ir pasistenkite būti ta paramos sistema, kurios jam reikia šiuo sunkiu laikotarpiu. Labai svarbu žinoti, kada pasiūlyti petį, ant kurio galima verkti, o kada suteikti erdvės emocijoms išgyventi.

Apibendrinant galima teigti, kad pagalba draugui išsiskyrimo metu apima empatiją, supratimą ir emocinę paramą. Turėkite omenyje jautrią situaciją ir užtikrinkite, kad siūlydami pagalbą gerbsite jo ribas. Būdami šalia draugo ir leisdami jam žinoti, kad jis jums rūpi, galite padėti jam įveikti sudėtingą gijimo kelią po santykių pabaigos.

Taip pat galite patikrinti Kaip susigrąžinti buvusią merginą, kai ji nori draugauti
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.