Įrėminimo poveikio pavyzdys (įrėminimo šališkumas)

Įrėminimo poveikio pavyzdys (įrėminimo šališkumas)
Elmer Harper

Įrėminimo poveikis reiškia, kad informacijos pateikimas gali turėti įtakos tam, kaip žmonės priima sprendimus. Pavyzdžiui, tai, kaip informacija aprašoma ar pabrėžiama, gali turėti įtakos tam, kaip žmonės ją suvokia.

Tai gali vykti sąmoningai, pavyzdžiui, reklamoje, arba atsitiktinai, pavyzdžiui, naujienų straipsniuose. Įrėminimo poveikis gali turėti didelę įtaką tokiems dalykams kaip sveikatos priežiūra ir politika. Žinios apie įrėminimo poveikį gali padėti žmonėms priimti geresnius sprendimus ir žinoti, kaip informacija pateikiama visuomenei.

Įrėminimo efektas - tai kognityvinio šališkumo rūšis, kai žmonės skirtingai reaguoja į tą pačią informaciją, priklausomai nuo to, kaip ji pateikiama. Geriausia tai iliustruoti pavyzdžiu. Tarkime, kad turite galimybę padidinti savo pajamas 90 % arba galite turėti 10 % tikimybę gauti tas pačias pajamas.

30 Įrėminimo pavyzdžių.

1. Reagavimas į ligų protrūkius:

Visuomenės sveikatos srityje informacijos formulavimas gali turėti didelės įtakos tam, kaip žmonės suvokia ir reaguoja į ligos protrūkį. Pavyzdžiui, teiginys "500 000 žmonių gali mirti be intervencijos" sukelia kitokį atsaką nei teiginys "įsikišus galėtume išgelbėti 500 000 gyvybių".

2. Pensijų santaupos:

Finansų patarėjas gali suformuluoti pensijų kaupimo planą taip: "Išėję į pensiją turėsite pakankamai pinigų patogiam gyvenimui" arba "Išėję į pensiją rizikuojate pritrūkti pinigų". Nors abu teiginiai yra susiję su ta pačia situacija, neigiama formuluotė gali paskatinti asmenis daugiau taupyti.

3. Aplinkos apsauga:

Aplinkosaugos pranešimų formulavimas gali turėti įtakos tam, kaip žmonės juos suvokia ir kaip į juos reaguoja. Pavyzdžiui, "Naudodami energiją taupančius prietaisus sutaupykite 10 proc. savo sąskaitos už energiją" gali būti veiksmingesnis nei "Naudodami energiją taupančius prietaisus užkirskite kelią energijos švaistymui".

4. Darbo rinka:

Darbo rinkoje darbdaviai dažnai skirtingai formuluoja darbo sąlygas. Pavyzdžiui, galima sakyti: "Šiame darbe yra 30 % tikimybė būti paaukštintam pareigose per pirmuosius dvejus metus" arba "Šiame darbe yra 70 % tikimybė, kad per pirmuosius dvejus metus liksite tose pačiose pareigose". Abiem atvejais perteikiama ta pati informacija, tačiau ji formuluojama skirtingai.

5. Medicininės procedūros:

Gydytojas gali pasakyti: "Yra 1 % komplikacijų tikimybė" arba "Yra 99 % tikimybė, kad procedūra praeis sklandžiai." Abu teiginiai yra teisingi, tačiau kiekvienas iš jų suformuluotas skirtingai ir gali turėti įtakos paciento apsisprendimui.

6. Draudimo polisai:

Draudimo bendrovė gali pabrėžti ramybę, kurią patirsite žinodami, kad esate apdrausti įvykus nelaimingam atsitikimui, užuot akcentavusi draudimo poliso kainą. Šiuo atveju įrėminimas pabrėžia naudą, o ne kainą.

7. Rūkymas kelia pavojų sveikatai:

Įspėjimai apie sveikatą gali būti suformuluoti skirtingai, pavyzdžiui, "Jei rūkote, tikimybė susirgti plaučių vėžiu yra 30 proc. didesnė" ir "Jei nerūkote, tikimybė susirgti plaučių vėžiu yra 70 proc. mažesnė". Abu įspėjimai iš esmės reiškia tą patį, tačiau gali būti suvokiami skirtingai.

8. Švietimas:

Švietimo srityje mokytojas gali pasakyti mokiniams: "Jūs teisingai atsakėte į 8 iš 10 klausimų", o ne "Jūs neteisingai atsakėte į 2 klausimus". Toks teigiamas įrėminimas gali padidinti mokinių pasitikėjimą savimi.

9. Maisto produktų ženklinimas:

Maisto produktas gali būti paženklintas užrašu "90 % be riebalų", o ne "sudėtyje yra 10 % riebalų". Nors abu teiginiai yra teisingi, pirmajame teiginyje naudojamas teigiamas įrėminimas ir jis gali būti patrauklesnis vartotojams.

10. Rinkodaros strategijos:

Parduotuvė gali reklamuoti nuolaidą "sutaupykite 50 USD", o ne "išleiskite 150 USD". Pirmuoju atveju pabrėžiamas pinigų taupymas, kuris paprastai laikomas patrauklesniu pirkėjams.

11. Atsargumo priemonės:

Saugos priemonių įrėminimas gali turėti įtakos žmonių elgesiui. Pavyzdžiui, teiginys "Saugos diržų segėjimas gali išgelbėti jūsų gyvybę nelaimingo atsitikimo atveju" gali būti įtikinamesnis nei teiginys "Saugos diržų nesegėjimas gali sukelti mirtį nelaimingo atsitikimo metu".

12. Skiepai:

Sveikatos apsaugos pareigūnai gali teigti: "Vakcinos 95 % veiksmingai apsaugo nuo ligų", o ne: "Yra 5 % tikimybė, kad po skiepų vis tiek susirgsite." Abu teiginiai yra teisingi, tačiau pirmasis teigiamai apibūdina skiepų naudą.

13. Pratimai ir sveikata:

Fizinio aktyvumo skatinimas gali būti formuluojamas taip: "30 minučių per dieną vaikščiojimas sumažina širdies ligų riziką 20 %" ir "Reguliarus vaikščiojimas didina širdies ligų riziką". Pirmuoju atveju pabrėžiamas teigiamas veiksmų poveikis.

14. Labdaros aukos:

Labdaros organizacijos savo prašymus gali formuluoti taip: "Jūsų auka gali padėti mums išgelbėti gyvybes" ir "Be jūsų aukos žmonės gali mirti." Pirmajame teiginyje daugiausia dėmesio skiriama teigiamam aukos rezultatui.

15. Svorio metimo programos:

Programos gali būti formuluojamos taip: "Per mėnesį numesk 10 kg", o ne "Venk priaugti daugiau svorio." Pirmasis teiginys yra teigiamai suformuluotas ir pabrėžia galimą sėkmę.

16. Mokesčių mokėjimai:

Vyriausybė gali suformuluoti mokestinių prievolių vykdymą taip: "Sumokėkite mokesčius laiku ir išvengsite baudų", o ne "Nesumokėję mokesčių galite būti nubausti".

17. Klimato kaita:

Žinučių apie klimato kaitą formulavimas gali turėti įtakos visuomenės reakcijai. Tikėtina, kad teiginys "Sumažinę išmetamo anglies dioksido kiekį, galime užkirsti kelią pasaulinės temperatūros kilimui" paskatins imtis daugiau veiksmų nei teiginys "Nesumažinus išmetamų teršalų, temperatūra kils".

18. Skaitmeninis privatumas:

Technologijų bendrovė gali sakyti: "Mūsų nauji privatumo nustatymai suteikia jums daugiau galimybių kontroliuoti savo asmeninius duomenis", o ne: "Jei nesinaudosite mūsų naujais privatumo nustatymais, jūsų duomenys gali būti atskleisti".

19. Higienos praktika:

Visuomenės sveikatos pranešimuose gali būti sakoma: "Reguliarus rankų plovimas padeda užkirsti kelią ligų plitimui", o ne "Rankų nesiplovimas skatina ligų plitimą." Pozityvus įrėminimas skatina laikytis geresnės higienos.

20. Namų nuosavybė:

Nekilnojamojo turto skelbimuose gali būti sakoma "Nuosavas būstas padidina jūsų grynąją vertę", o ne "Būsto nuoma nepadidina jūsų grynosios vertės".

21. Produkto grąžinimas:

Parduotuvė gali pabrėžti teigiamą prekių grąžinimo politiką sakydama: "Mes garantuojame, kad per 30 dienų grąžinsime visus pinigus, jei nesate patenkinti", o ne teigdama: "Prekes galima grąžinti tik per 30 dienų".

22. Veiklos rezultatų apžvalgos:

Vadovas gali suformuluoti grįžtamąjį ryšį taip: "Padarėte didelę pažangą šiose srityse, bet štai ką galite patobulinti", užuot sakęs: "Šiose srityse nepateisinote lūkesčių."

23. Dietos pasirinkimai:

Mitybos specialistas gali patarti: "Jei į savo mitybą įtrauksite daugiau vaisių ir daržovių, pagerinsite savo sveikatą", o ne sakyti: "Per daug perdirbto maisto gali pakenkti jūsų sveikatai".

24. Fizinis aktyvumas:

Fitneso instruktoriai gali motyvuoti: "Reguliarus mankštinimasis gali pailginti jūsų gyvenimo trukmę", o ne: "Jei nesportuosite, galite anksčiau mirti".

25. Saugumas internete:

Internetinės paslaugos savo saugumo priemones gali apibūdinti taip: "Mes saugome jūsų asmens duomenis nuo įsilaužėlių", o ne: "Jei neapsaugosime jūsų duomenų, įsilaužėliai gali juos pavogti."

26. Energijos taupymas:

Viešuosiuose pranešimuose galėtų būti sakoma: "Išjungus nenaudojamą šviesą galima sutaupyti energijos", o ne "Palikus įjungtą šviesą eikvojama energija".

27. Vandens tausojimas:

Pranešimus apie vandens tausojimą galima suformuluoti taip: "Naudodami mažiau vandens, išsaugome gamtos išteklius", o ne taip: "Jei naudojate per daug vandens, išeikvojate mūsų gamtos išteklius".

28. Investavimas:

Finansų konsultantai investavimą gali apibūdinti taip: "Investavimas gali padidinti jūsų turtą laikui bėgant", o ne taip: "Jei neinvestuosite, galite prarasti pinigus dėl infliacijos".

29. Darbuotojų sauga:

Darbdaviai galėtų suformuluoti saugos praktiką taip: "Dėvint apsaugines priemones galima išvengti traumų", o ne "Nedėvint apsauginių priemonių galima susižeisti".

30. Kelionės:

Kelionių bendrovės savo paketus gali suformuluoti taip: "Pažinkite naujas kultūras ir praplėskite savo akiratį", užuot sakiusios: "Jei nekeliausite, prarasite kultūrinę patirtį".

Ką pasirinktumėte?

Dauguma žmonių rinktųsi 90 %, nors iš tikrųjų jie yra vienodi. Teigiamas, didesnis skaičius naudingai įrėmina pasiūlymą.

Įrėminimo poveikis - tai kognityviniai šališkumai, kurie turės įtakos tam, kaip žmonės apdoroja informaciją. Jis apibrėžiamas kaip būdas, kuriuo žmonėms daroma įtaka dėl to, kaip jiems pateikiama informacija. Kitaip tariant, įrėminimo poveikis pasireiškia tada, kai asmens įvykio ar klausimo interpretacija priklauso nuo to, kaip jis buvo pateiktas.

Paprastas įrėminimo efektų pavyzdys.

Įrėminimo poveikis gali turėti didelę įtaką tam, kaip žmonės supranta ir apdoroja informaciją. Pavyzdžiui, žmonės, kuriems pateikiamos dvi galimybės A ir B, kai A apibūdinama kaip "gera", o B - kaip "bloga", dažniau renkasi galimybę A, net jei iš tikrųjų geresnė yra galimybė B.

Taip yra todėl, kad žmonės vengia rinktis galimybes, kurios apibūdinamos neigiamai.

Įrėminimo poveikis taip pat gali turėti įtakos žmonių rizikos suvokimui, pavyzdžiui, tyrimai parodė, kad žmonės dažniau suvokia, jog rizikinga veikla yra pavojingesnė, kai ji įrėminama kaip turinti didelę tikimybę sukelti žalą, nei kai ji įrėminama kaip turinti mažą tikimybę sukelti žalą. Daugiau įrėminimo poveikio pavyzdžių.

Paprastas klausimo ar atsakymo įrėminimas pakeis žmonių mąstymą ir nuomonę. Pavyzdys: žmonės labiau linkę pirkti produktą, jei mano, kad jis jiems naudingesnis. Atlikus tyrimą nustatyta, kad žmonės labiau linkę pirkti produktą, kuris, jų manymu, yra 75 % neriebus, o ne 25 % neriebus.

Kad ir kaip stengtųsi, loterijos organizatoriai negali ištrinti fakto, kad tikimybė kada nors laimėti vieną iš 45 milijonų prizų yra 1 iš 45. Reklamuotojai tai žino, todėl jie niekada taip nesureikšmina. Prisiminkite, kada paskutinį kartą matėte loterijos reklamą, ką matėte ar girdėjote? Atostogos, greiti automobiliai, dideli namai - reklamuotojai keičia jūsų mąstyseną, kad patikėtumėte šia idėja.

Dar vienas rėmimo poveikio pavyzdys: jei asmeniui suteiksite galimybę rinktis iš dviejų investicijų ir pirmąją pateiksite su teigiamais, o antrąją - su neigiamais rėmais, labiau tikėtina, kad jis pasirinks pirmąją investiciją. Antroji investicija bus vertinama kaip mažiau patraukli ir gali būti apskritai nepasirinkta.

Patarimas

Kai kas nors bando jums paaiškinti kokį nors klausimą, jis gali būti šališkas. Kai kas nors bando paaiškinti kokį nors klausimą, jis ne tik bando jums pasakyti tiesą, kokia ji yra, bet ir bando formuoti jūsų nuomonę. Taip yra todėl, kad kai bandome pateikti argumentus, visada pradedame nuo prielaidų, kurios palaiko mūsų požiūrį. Todėl visada pagalvokite, kaip argumentas yra formuluojamas.

Dar vienas patarimas dėl įrėminimo efekto - įsidėmėkite kuo daugiau informacijos ir atsižvelkite į asmens perspektyvą.

Svarbu, kad aplink jus būtų žmonių, kurie kritiškai mąsto šia tema ir užduoda sudėtingus klausimus.

Kaip ką nors įrėminti psichologijoje?

Psichologijoje įrėminimas reiškia, kaip pranešimas ar situacija pateikiami siekiant paveikti tai, kaip žmonės juos suvokia. Tai gali apimti tokius dalykus, kaip vartojama formuluotė, kontekstas ir įvairių elementų pabrėžimas. Pavyzdžiui, užuot sakiusi "9 iš 10 žmonių išgyvena po šios operacijos", ligoninė gali tą pačią statistiką įrėminti taip: "1 iš 10 žmonių miršta po šios operacijos".

Šis nedidelis pokytis gali pakeisti žmonių suvokimą apie susijusią riziką. Panašiai ir tai, kaip psichikos sveikatos būklė apibūdinama ar vaizduojama žiniasklaidoje, gali turėti įtakos tam, kaip ją vertina visuomenė.

Įrėminimas yra svarbus psichologijos aspektas, nes parodo kalbos ir pateikimo galią formuojant žmonių požiūrį ir įsitikinimus. Psichologams svarbu žinoti apie įrėminimą ir savo darbe jį naudoti atsargiai bei etiškai.

Kas yra neigiamo įrėminimo efekto pavyzdys?

Neigiamo įrėminimo efektas yra kognityvinis šališkumas, pasireiškiantis tada, kai žmonės yra linkę labiau reaguoti į neigiamą informaciją ar įvykius nei į teigiamus.

Šis poveikis rodo, kad svarbu, kaip informacija pateikiama žmonėms, nes tai gali turėti įtakos jų sprendimų priėmimo procesui.

Neigiamo įrėminimo efekto pavyzdys - produkto rinkodaros kampanija, kurioje daugiausia dėmesio skiriama galimai produkto nenaudojimo rizikai, užuot akcentavus jo naudą. Toks požiūris gali sukelti baimę vartotojo sąmonėje, todėl jis labiau linkęs įsigyti produktą, kad išvengtų galimų neigiamų pasekmių.

Šia prasme neigiamo įrėminimo efektas gali būti galinga rinkodaros ir reklamos priemonė, tačiau ji taip pat gali būti klaidinanti, jei pateikiama neobjektyviai. Todėl asmenys turėtų žinoti apie šį šališkumą ir prieš priimdami sprendimus atidžiai apsvarstyti pateikiamą informaciją.

Koks yra teigiamo ūkininkavimo poveikio pavyzdys?

Teigiamą ūkininkavimo poveikį rinkodarai galima įžvelgti ekologinio ūkininkavimo plitime. Kadangi vis daugiau vartotojų rūpinasi sveikata ir aplinkosauga, ekologiškų produktų paklausa didėja, o tai skatina šioje srityje besispecializuojančių ūkininkų pardavimus.

Todėl rinkodaros pastangos buvo nukreiptos į ekologinio ūkininkavimo naudos ir jo poveikio aplinkai bei asmens sveikatai propagavimą. Tai paskatino ūkininkų ir mažmenininkų partnerystę, taip pat didesnį matomumą socialinėje žiniasklaidoje ir kitose skaitmeninėse platformose.

Ekologinio ūkininkavimo plėtra taip pat paskatino naujų technologijų ir ūkininkavimo metodų kūrimą, dar labiau pagerino produktų kokybę ir padidino jų patrauklumą vartotojams. Teigiamas ūkininkavimo poveikis rinkodarai ne tik padidino ūkininkų pelningumą, bet ir prisidėjo prie sveikesnės ir tvaresnės maisto sistemos kūrimo.

Dažnai užduodami klausimai

Kas yra įrėminimo poveikis?

Įrėminimo efektas yra kognityvinis šališkumas, pasireiškiantis tada, kai žmonės skirtingai reaguoja į problemą ar sprendimą, priklausomai nuo to, kaip jiems jis pateikiamas.

Pavyzdžiui, žmonės gali būti labiau linkę pasirinkti tam tikrą veiksmų kryptį, jei ji įrėminama kaip nauda, o ne nuostolis. Įrėminimo poveikis dažnai pasireiškia dėl to, kad žmonės linkę sutelkti dėmesį į galimus teigiamus situacijos rezultatus, o galimus neigiamus rezultatus sumenkinti. Taip yra dėl jų pirmosios galimybės įrėminimo poveikio.

Kaip įrėminimo efektas gali paveikti mūsų sprendimų priėmimą?

Įrėminimo efektas gali turėti įtakos sprendimams dėl teigiamo požiūrio į produktą, paslaugą ar pokalbį.

Kaip įrėminimas veikia sprendimų priėmimą?

Įrėminimas daro įtaką sprendimų priėmimui, nes iškreipia žmonių nuomonę apie tam tikro veiksmo kaštus ir naudą.

Pavyzdžiui, jei žmonėms sakoma, kad dėl tam tikros politikos bus prarastos darbo vietos, jie greičiausiai ją palaikys mažiau nei tada, kai jiems bus pasakyta, kad dėl tos pačios politikos bus sukurta naujų darbo vietų.

Kaip išvengti įrėminimo efekto?

Įrėminimo efektas yra kognityvinis šališkumas, kai žmonės keičia savo sprendimus atsižvelgdami į tai, kaip jiems pateikiama informacija.

Norint išvengti įrėminimo efekto, reikėtų sutelkti dėmesį į patį įrėminimą. Atkreipkite dėmesį į pranešime vartojamą kalbą ir toną, taip pat į tai, kaip įrėminimas konstruojamas.

Svarbu teigiamai vertinti įrėminimą ir nepamiršti bet kokio neigiamo įrėminimo. Išvengti įrėminimo efekto galima apsvarstant kelias perspektyvas ir racionaliai analizuojant pateiktą informaciją.

Jei reklamos davėjas naudoja įrėminimą, reikėtų būti budriems ir skeptiškai vertinti žinutę. Naudojant įrėminimą pozityviai, pavyzdžiui, teigiamai pabrėžiant mirtinos ligos gydymo galimybes, galima išnaudoti įrėminimo efektą savo naudai.

Kaip išvengti įrėminimo efekto?

Įrėminimo efektas yra kognityvinis šališkumas, kai žmonės keičia savo sprendimus atsižvelgdami į tai, kaip jiems pateikiama informacija.

Kad išvengtumėte rėmimo efekto, turėtumėte sutelkti dėmesį į patį rėmą. Atkreipkite dėmesį į pranešime vartojamą kalbą ir toną, taip pat į tai, kaip sukonstruotas rėmas. Svarbu teigiamai vertinti rėmą ir nepamiršti bet kokio neigiamo rėmimo.

Įrėminimo efekto galite išvengti atsižvelgdami į kelias perspektyvas ir racionaliai analizuodami pateiktą informaciją.

Jei reklamos davėjas naudoja įrėminimą, reikėtų būti budriems ir skeptiškai vertinti žinutę. Naudojant įrėminimą pozityviai, pavyzdžiui, teigiamai pabrėžiant mirtinos ligos gydymo galimybes, galima išnaudoti įrėminimo efektą savo naudai.

Kaip tyrinėjo Tverskis ir Kahnemanas, įrėminimo efektas gali daryti didelę įtaką sprendimų priėmimo procesui.

Pasak Tversky ir Kahnemano, moksliniame straipsnyje "Racionalus pasirinkimas ir sprendimų įrėminimas" (Rational Choice and the Framing of Decisions) nustatyti šie pagrindiniai dalykai.

Taip pat žr: Kaip palaikyti pokalbį teksto žinutėmis

Argumentai už:

  • Sprendimo problemos formulavimo būdas gali turėti įtakos žmonių pasirinkimams, net jei pasirinkimo galimybės yra tos pačios. Tai reiškia, kad žmonių sprendimai ne visada gali būti pagrįsti vien tik racionaliais sumetimais.
  • Normatyvinėje pasirinkimo teorijoje daroma prielaida, kad žmonės visada priima racionalius sprendimus, kurie maksimaliai padidina jų tikslus, tačiau praktikoje taip yra ne visada.
  • Pripažinus nukrypimus nuo normatyvinio modelio galima geriau suprasti, kaip žmonės priima sprendimus realiame pasaulyje.

Argumentai prieš:

  • Normatyvinė pasirinkimo teorija yra naudinga sistema, padedanti suprasti, kaip žmonės turėtų priimti sprendimus.
  • Kai kurie sprendimai gali būti racionalesni už kitus, net jei žmonių pirmenybės skiriasi priklausomai nuo sprendimo problemos formulavimo.
  • Galima mokytis iš patirties ir priimti racionalius sprendimus, net jei žmonės kartais nukrypsta nuo normatyvinio modelio.

Kodėl atsiranda įrėminimo efektas?

Įrėminimo efektas pasireiškia dėl to, kaip informacija pateikiama asmenims. Kiekvieną kartą, kai žmogus susiduria su problema ar sprendimu, jam daro įtaką tai, kaip jis yra įrėminamas ar pateikiamas.

Įrėminimo efektas apibūdina, kaip informacijos pateikimo būdas gali paveikti tai, kaip žmogus ją suvokia ir kaip į ją reaguoja.

Pavyzdžiui, pozityvi sistema gali paskatinti asmenis veikti viena kryptimi, o negatyvi sistema gali juos atgrasyti nuo veiksmų arba vertinti situaciją labiau neigiamai.

Šį poveikį galima pastebėti daugelyje gyvenimo sričių - nuo reklamos iki politikos, todėl svarbu atsižvelgti į tai, kaip formuojama informacija, kad būtų galima geriau suprasti ir daryti įtaką žmonių sprendimams.

Koks yra paprastas įrėminimo šališkumo pavyzdys?

Įrėminimo šališkumas reiškia, kad tai, kaip pateikiama informacija, gali turėti įtakos tam, kaip ją suvokiame. Paprastas įrėminimo šališkumo pavyzdys - politinės reklamos.

Įsivaizduokime, kad yra du politiniai kandidatai - kandidatas A ir kandidatas B. Jei skelbiama politinė reklama, palanki kandidatui A, reklamoje gali būti pateikiama informacija, kurioje kandidatas A vaizduojamas teigiamai, o kandidatas B - neigiamai.

Tai gali paveikti žiūrovus, kad jie susidarytų palankesnę nuomonę apie kandidatą A ir mažiau palankią apie kandidatą B.

Tačiau jei ta pati informacija būtų pateikta kitaip, t. y. kandidatas B būtų vaizduojamas teigiamai, o kandidatas A - neigiamai, žiūrovai galėtų susidaryti visiškai kitokią nuomonę.

Svarbu suprasti rėmimo šališkumą, nes tai leidžia mums kritiškiau ir atidžiau vertinti, kaip mums pateikiama informacija.

Kodėl atsiranda įrėminimo efektas?

Įrėminimo efektas pasireiškia dėl to, kaip informacija pateikiama asmenims. Kiekvieną kartą, kai žmogus susiduria su problema ar sprendimu, jam daro įtaką tai, kaip jis yra įrėminamas ar pateikiamas.

Įrėminimo efektas apibūdina, kaip informacijos pateikimo būdas gali paveikti tai, kaip žmogus ją suvokia ir kaip į ją reaguoja. Pavyzdžiui, teigiamas įrėminimas gali paskatinti žmones veikti viena kryptimi, o neigiamas įrėminimas gali atgrasyti juos nuo veiksmų arba vertinti dalykus labiau neigiamai.

Šį poveikį galima pastebėti daugelyje gyvenimo sričių - nuo reklamos iki politikos, todėl svarbu atsižvelgti į tai, kaip formuojama informacija, kad būtų galima geriau suprasti ir daryti įtaką žmonių sprendimams.

Kokie yra skirtingi įrėminimo efektų tipai?

Įrėminimo efektas reiškia kognityvinį šališkumą, kuris atsiranda, kai žmonės skirtingai reaguoja į tą pačią informaciją, priklausomai nuo to, kaip ji pateikiama. Skiriami du įrėminimo efekto tipai: teigiamas įrėminimas ir neigiamas įrėminimas.

Koks yra rėmimo pardavimų srityje pavyzdys?

Rėmimas pardavimų srityje - tai produkto ar paslaugos pateikimo tam tikroje šviesoje metodas, kuriuo siekiama pabrėžti teigiamus jo aspektus ir sudaryti palankų įspūdį klientui.

Rėmimo pavyzdys pardavimuose - socialinių įrodymų naudojimas siekiant padidinti suvokiamą produkto ar paslaugos vertę.

Pateikdamas rekomendacijas, atvejų tyrimus ar kitus socialinius įrodymus, pardavėjas sukuria rėmus, kurie rodo, kad produktą ar paslaugą jau naudoja ir vertina kiti klientai, taip padidindamas jos suvokiamą vertę. Kitas rėmų kūrimo pardavimuose pavyzdys - skubos sukūrimas.

Naudodamas tokias frazes kaip "riboto laiko pasiūlymas", "liko tik keletas vienetų" arba "veikite dabar", pardavėjas sukuria skubos jausmą, kuris skatina klientus nedelsiant imtis veiksmų ir pirkti.

Įrėminimas yra galinga priemonė, kuria galima daryti įtaką klientų suvokimui ir didinti pardavimus.

Kas yra rėmimo efektas ekonomikoje?

Įrėminimo efektas ekonomikoje yra kognityvinis šališkumas, pasireiškiantis tada, kai žmonės priima sprendimus atsižvelgdami į tai, ar informacija pateikiama teigiamai, ar neigiamai. Pavyzdžiui, žmonės dažniau pasirenka tam tikrą veiksmą, jei jis pateikiamas kaip naudingas, o ne žalingas.

Koks yra individualus poveikis?

Individualus poveikis reiškia, kaip asmuo suvokia ar apdoroja informaciją, remdamasis savo unikalia patirtimi, įsitikinimais ir kognityviniais procesais. Įrėminimas yra komunikacijos technika, galinti daryti įtaką asmens informacijos supratimui ir suvokimui.

Pavyzdžiui, jei naujienų portalas istoriją apie politinį kandidatą įvardija kaip neigiamą, asmenys, palaikantys tą kandidatą, šią istoriją gali vertinti kitaip nei tie, kurie jo nepalaiko.

Ir atvirkščiai, jei istorija pateikiama teigiamoje šviesoje, tai gali paskatinti asmenis palankiau vertinti kandidatą.

Kiti įrėminimo pavyzdžiai yra žodžių pasirinkimas, vizualiniai ženklai ir emociniai raginimai, kurie gali turėti įtakos asmens informacijos interpretacijai. Suprasti individualų poveikį ir įrėminimą yra svarbu komunikacijos ir rinkodaros srityje, nes tai gali turėti įtakos tam, kaip žmonės priima sprendimus ir formuoja nuomonę.

Kas yra Plea bargain įrėminimo poveikis ir pavyzdys?

Prisipažinimo susitarimo įrėminimo efektas reiškia būdą, kuriuo skirtingų pasiūlymų pateikimas gali paveikti asmens sprendimo priėmimo procesą, kai jis sutinka su susitarimu dėl kaltės pripažinimo. Iš esmės tai reiškia, kad kalba, kuria apibūdinamos kaltinamajam prieinamos galimybės, gali paveikti jo sprendimą.

Pavyzdžiui, jei prokuroras pasiūlo susitarimą, pagal kurį kaltinamasis gali atlikti trumpesnę bausmę ir išvengti galimos ilgesnės bausmės, jei jis bus teisiamas, tai gali būti laikoma "nauda" kaltinamajam.

Tačiau jei tas pats susitarimas apibūdinamas kaip "bausmė" už tariamą nusikaltimą, kaltinamasis gali būti mažiau linkęs sutikti. Todėl tai, kaip pateikiamos galimybės, gali turėti didelę įtaką bylos baigčiai.

Taip pat žr: Kaip nustatyti kūno kalbos atskaitos tašką

Kas yra klausos rėmas ir pavyzdys?

Garsinis rėmas reiškia konkrečius muzikos ar kalbos atlikimo garsus ar tonus, sukuriančius tam tikrą atmosferą. Jis dažniausiai vartojamas analizuojant muziką, kalbą ir kalbą, kad būtų atskleistos pagrindinės jų garsų reikšmės.

Šie rėmai padeda sukurti nuotaiką, užduoti toną ir nukreipti klausytojų ar žiūrovų interpretaciją. Pavyzdžiui, greito ir energingo tempo daina gali sukurti gyvybingą atmosferą, o lėto ir švelnaus tempo daina sukuria niūrią ir ramią nuotaiką.

Panašiai ir kalba, pasakyta su aistra ir stipriu tonu, signalizuoja auditorijai, kad ji turi atkreipti dėmesį ir būti sujaudinta sakomų žodžių prasmės. Iš esmės klausos rėmas yra pagrindinė priemonė interpretuojant ir analizuojant garsus, kad būtų išgauta prasmė ir sukeltos emocijos.

Kokie yra vertės rėmų pavyzdžiai?

Vertybiniai rėmai - tai įsitikinimų, požiūrių ir prielaidų, kurių individas laikosi apie tam tikras sąvokas, visuma. Šie vertybiniai rėmai lemia tai, kaip individas suvokia ir supranta jį supantį pasaulį.

Vertybinių rėmų pavyzdžiai - kultūrinė kilmė, religiniai įsitikinimai, politinė ideologija ir asmeninė patirtis. Pavyzdžiui, asmens kultūrinė kilmė gali lemti jo įsitikinimus apie tradicinius lyčių vaidmenis ar požiūrį į šeimą. Taip pat asmens politinė ideologija gali lemti jo požiūrį į tokias temas kaip mokesčiai, sveikatos priežiūra ar ginklų kontrolė.aiškios ir numanomos, t. y. kartais nesąmoningai taikomos įvairiems gyvenimo aspektams.

Svarbu atpažinti ir suprasti kitų žmonių vertybinius rėmus, kad būtų skatinamas veiksmingas bendravimas ir supratimas.

Galutinės mintys

Jei kada nors jums ką nors parduos ar pasakys, yra daugybė įrėminimo efekto pavyzdžių. Pagalvokite, iš kur tas žmogus ateina, kas jam naudinga ir ko jis iš jūsų nori. Tada paklauskite savęs, ar jis įrėmina ką nors, kad jūs įtikėtumėte.

Tikimės, kad jums patiko skaityti apie įrėminimo efekto pavyzdžius, taip pat galite rasti šį įrašą įdomu Apibrėžti kognityvinį šališkumą (viskas, ką reikia žinoti & amp; Daugiau)
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.