Pertraukinėjimo psichologija (kodėl žmonės pertraukinėja ir kaip tai valdyti)

Pertraukinėjimo psichologija (kodėl žmonės pertraukinėja ir kaip tai valdyti)
Elmer Harper

Pertraukinėjimas yra įprastas pokalbių reiškinys, tačiau dėl jo gali kilti nesusipratimų, nusivylimas ir net nepagarbos jausmas.

Suprasdami psichologines priežastis, kodėl žmonės pertraukinėja, ir mokydamiesi, kaip valdyti tokį elgesį, galite gerokai pagerinti žmonių bendravimą.

Šiame straipsnyje nagrinėsime pertraukų priežastis, jų poveikį bendravimui ir strategijas, kaip jų išvengti.

Suprasti pertraukų motyvus 🧐

Pertraukėjų tipai: tyčiniai, netyčiniai ir situaciniai.

Priežastys, dėl kurių žmonės pertraukinėja, gali būti skirstomos į tris tipus: tyčines, netyčines ir situacines. Tyčia pertraukinėtojai sąmoningai nusprendžia įsiterpti pokalbio metu dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, norėdami įtvirtinti savo dominavimą arba siekdami dėmesio.

Netyčia pertraukiantys gali nesuvokti, kad nutraukia kitus, nes dažnai yra susijaudinę arba jaučiasi priversti pasidalyti savo mintimis.

Situacinius pertraukinėtojus veikia išoriniai veiksniai, pavyzdžiui, įtemptas terminas ar triukšminga aplinka, dėl kurių jie laikinai nepaiso pokalbio normų.

Dominuojančios padėties įtvirtinimas ir nepatogumų vengimas.

Vienas iš galimų pertraukimo motyvų yra noras įtvirtinti savo dominavimą pokalbyje. Kalbėdami už kitą žmogų pertraukėjai gali jaustis galingesni ir labiau jį kontroliuoti.

Be to, žmonės gali nutraukti pokalbį, kad nesijaustų nepatogiai, nes leidimas kitam asmeniui kalbėti ilgesnį laiką gali sukelti nerimą ar nerimą.

Taip pat žr: Ką reiškia, kai vaikinas vadina tave "mažyle"?

Tokiais atvejais pertraukimas padeda sušvelninti jų diskomfortą, nes greitai nukreipia dėmesį atgal į juos.

Dėmesio siekimas ir kontrolė pokalbiuose.

Kai asmenys pertraukinėja kitus, taip pat gali būti bandoma atkreipti į save dėmesį ir įsitvirtinti pokalbyje.

Pertraukinėtojai, įterpdami savo idėjas ar nuomonę, gali įtvirtinti savo įtaką ir išlaikyti diskusijos kontrolę.

Toks elgesys gali būti susijęs su įsitikinimu, kad jų indėlis yra vertingesnis ar įdomesnis už kalbėtojo indėlį, arba su noru pademonstruoti savo kompetenciją.

Kaip pertraukos veikia bendravimo stilių ir veiksmingumą 🗣️

Pokalbio iškraipymas ir abiejų šalių nusivylimas.

Kai žmonės pertraukinėja, tai gali sutrikdyti pokalbį, nes pradinis kalbėtojas gali prarasti savo minčių eigą arba pakeisti temą. Tai sukelia tiek kalbėtojo, tiek pertraukėjo nepasitenkinimą, nes nei vienas iš jų gali jaustis nesuprastas ir nesuprastas.

Svarbių idėjų slopinimas ir kūrybiškumo slopinimas.

Dėl nuolatinio pertraukinėjimo gali būti slopinamos svarbios idėjos ir kūrybinės mintys, nes kalbėtojai gali susilaikyti nuo dalijimosi, bijodami, kad jiems bus nutrauktas pokalbis. Dėl to dažnai sumažėja produktyvumas ir inovacijos, nes vertingos įžvalgos taip ir lieka neišsakytos.

Nepagarbos ir blogesnio ryšio suvokimas.

Be to, nuolatinis pertraukinėjimas gali sukelti nepagarbos suvokimą, dėl kurio kalbėtojas jaučiasi nuvertintas ir negerbiamas. Tai gali sumažinti ryšį ir pasitikėjimą tarp bendraujančiųjų ir trukdyti užmegzti tvirtus darbinius ar asmeninius santykius.

Kaip neleisti kam nors trukdyti nustatant ribas 🤫

Tiesioginis ir tvirtas problemos sprendimas.

Vienas iš būdų, kaip sustabdyti žmogų nuo pertraukinėjimo, yra nedelsiant ir užtikrintai spręsti problemą. Aiškiai ir ramiai paaiškinkite, kad jums sunku veiksmingai bendrauti, kai jus nuolat pertraukia.

Tai gali paskatinti pertraukinėtoją iš naujo įvertinti savo elgesį ir pasistengti atidžiau klausytis.

Pokalbio nukreipimas po pertraukos.

Kai pokalbis nutraukiamas, galite taktiškai nukreipti pokalbį, pripažindami, kad jis vyksta, bet pabrėždami, kad norite užbaigti savo mintį. Pavyzdžiui, pasakykite: "Suprantu, ką sakote, bet leiskite man užbaigti mintį." Tai gali padėti sugrąžinti pokalbio dėmesį į pradinę mintį.

Neutralaus laiko kalbėti be pertraukų išlaikymas.

Nustatydami laiką, per kurį kiekvienas asmuo gali kalbėti be pertraukų, galite sušvelninti nuolatinius trukdžius. Taip užtikrinama, kad kiekvienas turės galimybę pasidalyti savo mintimis, ir skatinama praktikuoti aktyvų klausymąsi.

Mokymasis būti geresniu klausytoju ir nepertraukinėti kitų👂

Aktyviai klausytis ir leisti kitiems užbaigti savo mintis.

Tobulinkite aktyvaus klausymosi įgūdžius, kad taptumėte geresniu pokalbio partneriu ir sumažintumėte savo polinkį pertraukinėti. Atidžiai įsiklausykite į kalbančiojo žodžius, palaikykite akių kontaktą ir palaukite, kol jis baigs kalbėti, prieš dalydamiesi savo mintimis ar klausimais.

Apmąstykite, kas lemia jūsų įprotį pertraukti.

Nustatydami savo įpročio pertraukinėti priežastis, galite veiksmingiau spręsti šią problemą. Apmąstykite, ar pertraukinėjate dėl emocijų, pavyzdžiui, susijaudinimo, nerimo ar poreikio kontroliuoti, ir įgyvendinkite strategijas, skirtas šiems veiksniams pašalinti ir išvengti nereikalingų pertraukimų.

įgyvendinti strategijas, kad būtų išvengta nereikalingų pertraukų.

Naudodami tokius metodus kaip skaičiavimas iki penkių prieš pradedant kalbėti, mintinai apibendrinant kalbėtojo mintį arba užsirašant savo mintis galite sumažinti norą pertraukti. Šių strategijų praktikavimas gali padėti išsiugdyti geresnius klausymosi įpročius, kad pokalbiai būtų produktyvesni.

Pokalbio dinamikos valdymas, kai kas nors pertraukia 🙆‍♀️

Tinkamo laiko pradėti pokalbį nustatymas.

Vienas iš būdų, kaip elgtis su pertraukimais, - nustatyti tinkamą laiką pradėti kalbėti, suteikti pertraukėjui erdvės pasidalyti savo mintimis ir kartu užtikrinti, kad pradinio kalbėtojo pranešimas būtų suprastas.

Pokalbio nukreipimas atgal į pagrindinį kalbėtoją.

Jei pastebėjote, kad kas nors nuolat pertraukinėjamas, galite padėti nukreipti pokalbį atgal į jį sakydami: "Norėčiau išgirsti, kaip [kalbėtojo vardas] baigia savo mintį." Tai švelniai primena pertraukinėtojui, kad jis turi suteikti erdvės kalbėti kitiems, ir palengvina pagarbesnę diskusiją.

Skatinti atvirą dialogą ir empatišką klausymąsi.

Aplinkos, kurioje visi dalyviai jaučiasi išklausyti ir gerbiami, kūrimas gali padėti sumažinti trukdžių skaičių. Skatinkite atvirą dialogą, prašydami kitų pasidalyti mintimis, ir praktikuokite empatišką klausymąsi, kad parodytumėte, jog jums rūpi jų požiūris.

Galutinės mintys.

Straipsnyje "The Psychology of Interrupting: Why People Interrupt and How to Manage It" ("Pertraukinėjimo psichologija: kodėl žmonės pertraukinėja ir kaip tai valdyti") aptariami pertraukinėjimo pokalbiuose motyvai ir jų poveikis bendravimui. Pertraukinėjimas gali būti tyčinis, netyčinis arba situacinis, jis gali kilti iš noro įtvirtinti dominavimą, išvengti nepatogumų arba siekti dėmesio.

Tokie trikdžiai gali sužlugdyti pokalbius, užgniaužti idėjas ir sukelti nepagarbos jausmą.

Norėdami suvaldyti trukdžius, žmonės gali nustatyti ribas, tobulinti klausymosi įgūdžius ir skatinti atvirą dialogą.

Taip pat žr: Kas yra išsiaiškinimo metodai (lengvai gaukite reikiamą informaciją!)

Taikomi šie metodai: tiesioginis problemos sprendimas, pokalbio nukreipimas, kalbėjimo laiko nustatymas, aktyvaus klausymosi praktika, pertraukinėjimo įpročių apmąstymas ir strategijos, kaip išvengti nereikalingo pertraukinėjimo.

Palaikant pagarbią diskusiją reikia nustatyti tinkamą laiką kalbėti, nukreipti pokalbį ir skatinti empatišką klausymąsi. Jei šis straipsnis jums pasirodė įdomus, galbūt norėsite perskaityti straipsnį "Požymiai, kad kas nors bando jus įbauginti".
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.