Kas nutinka, kai nustojate reaguoti į narcizą?

Kas nutinka, kai nustojate reaguoti į narcizą?
Elmer Harper

Kai kalbama apie narcizą, geriausia, ką galite padaryti, tai nereaguoti į jį ir nerodyti jam jokių emocijų. Tačiau tai lengviau pasakyti nei padaryti, todėl šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip turėtumėte elgtis ir nereaguoti į narcizą.

Dažniausia reakcija į narcizišką prievartą yra nuolatinė reakcija. Kartais taip nutinka dėl to, kad auka iš tiesų rūpinasi narcizu arba dėl to, kad ja buvo manipuliuojama ir ji manė, jog narcizui ji rūpi. Tačiau ateina momentas, kai reikia nustoti reaguoti. Tai gali būti sunku, tačiau tai svarbu aukos psichinei ir emocinei sveikatai.

Kai auka nustoja reaguoti, narcizas yra priverstas susidurti su savo elgesiu. Dažnai dėl to narcizas tampa piktas arba agresyvus. Kai kuriais atvejais tai gali net paskatinti narcizą palikti auką ramybėje, tačiau visa tai yra subjektyvu.

Gali būti naudinga nereaguoti į kai kuriuos įvykius, pavyzdžiui, kai palaikome santykius su žmogumi, kuris emociškai smurtauja. Dažnai jie būna egocentriški ir pyksta ant jūsų dėl dalykų, kurie yra jų kaltė. Jei jums gresia koks nors fizinis pavojus, šis straipsnis ne jums. Jei bandysite taikyti šiuos metodus, tai gali atsisukti prieš jus.

Kodėl narcizai nepakenčia, kai nustojate reaguoti?

Kai nustosite reaguoti į narcizą, jis taps dar blogesnis, nes nebegalės jūsų kontroliuoti. Jam teks pačiam jausti savo skausmą, baimes ir nesaugumo jausmą.

Vienas iš būdų, kaip veikia narciziškai nusiteikęs asmuo, yra priversti jus reaguoti, kad galėtų per jus išgyventi savo emocijas. Jei nustosite reaguoti į tai, ką jis bando jumyse išprovokuoti, sutrukdysite jam pasiekti savo.

Tikėkitės, kad bus dar blogiau.

Kai pirmą kartą nustosite reaguoti į narcizą, jo elgesys su jumis pablogės. Jie nesupras, kas vyksta, ir greitai padidins savo pastangas bandydami jus išprovokuoti, kad jūs išlietumėte savo emocijas ant jų, nes būtent tuo maitinasi narcizas.

Kontroliuokite save visais laikais.

Gali būti lengviau susiginčyti ar susipykti, kad viskas baigtųsi. To iš jūsų nori narcizas, jis tuo maitinasi ir padarys beveik viską, kad sulauktų tokios jūsų reakcijos. Labai svarbu išlikti savimi ir žinoti, ko siekiate.

5 dalykai, kurie nutinka, kai nustojate reaguoti į narcizą!

Sunku išsivaduoti iš narciziškai nusiteikusio partnerio ar tėvo. Reikia laiko, kantrybės ir daug drąsos palikti santykius, kurie ilgą laiką buvo toksiški.

Taip pat žr: Mirksėjimo greitis Kūno kalba (Pastebėkite nepastebėtą slaptą galią.)

1. Praktikuokite emocinį atsiribojimą.

Kai pirmą kartą nusprendžiate nutraukti santykius su narcizu, vis dar esate emociškai prisirišę prie to asmens. Turite atsiriboti ir paversti jo žodžius jums nesvarbiais. Turite itin gerai suvokti savo mintis ir jausmus, nes narcizas stengsis padaryti viską, kad sugrąžintų jus į santykius.

2. Pykčio valdymas.

Iš pradžių gali būti sunku suprasti šią sąvoką, bet jei ilgą laiką palaikėte santykius su narcizu, jis manipuliuoja jumis ir verčia jus jaustis blogai, sukeldamas didesnę nei įprasta emocinę reakciją. Jiems reikia maitintis, bet dabar, kai pašalinote juos iš savo gyvenimo, jūsų reakcijosgali būti x10 kartų didesnis nei reikia.

Taigi atkreipkite dėmesį į tai, kaip reaguojate į žmones, jei supykstate, ir pasistenkite nusiraminti iki normalios emocijų būsenos.

3. Supraskite savo kūno kalbą.

Po buvimo šalia narcizo jūsų kūno kalba būtų pasikeitusi ir tapusi labiau gynybiška. Gali būti sunku pastebėti tokį neverbalinį elgesį, tačiau šiek tiek pasipraktikavę galite pradėti labiau atsiverti. Peržiūrėkite mūsų straipsnį apie pozityvią kūno kalbą čia.

4. Atraskite save iš naujo.

Po daugelio metų santykių su narcizu pasikeitėte. Išsiaiškinti, kas esate dabar, gali būti iššūkis, tačiau tai padaryti būtina, kad galėtumėte gyventi toliau.

Sunku pažinti save po ilgesnio buvimo su narcizu. Svarbu priminti sau tiesą apie save ir neleisti narcizui atimti iš jūsų pasitikėjimo savimi.

5. Atkurkite pasitikėjimą savimi.

Narcizas ne kartą būtų jus parklupdęs, kad pasijustumėte geriau. Atėjo laikas jums susigrąžinti pasitikėjimą savimi ir, taip sakant, grįžti ant žirgo. Atraskite savo padorumą ir pagrindines vertybes ir vėl susigrąžinkite pasitikėjimą savimi.

Jau seniai nebesijaučiate gerai dėl savęs ir dėl to, ką pasiekėte. Pavargote jaustis nesėkmingas. Atėjo laikas vėl perimti atsakomybę už savo gyvenimą, atrasti savo padorumą ir pamiršti narcizą.

Kas nutinka narcizams, kai nustojate reaguoti?

Išsiskyrus su narcizu, pirmas dalykas, kuris nutiks, bus tai, kad jis bus labai įžeistas ir vaidins auką. Jis išbandys visus įmanomus triukus, kad jus susigrąžintų, kritikuos ir skųsis draugams. Tačiau atminkite, kad narcizas kyla iš paranojos, nesaugumo ir gėdos, bet niekada to nepripažins ir net nesupras.

Dažniausi klausimai ir atsakymai

1. Kokią naudą duoda tai, kad nustojate reaguoti į narcizą?

Jei nustosite reaguoti į narcizą, tai duos daug naudos. Viena nauda yra ta, kad tai padės sumažinti dramos kiekį jūsų gyvenime. Kita nauda yra ta, kad tai padės jums išsaugoti sveiką protą ir emocinę gerovę. Be to, tai padės jums apsisaugoti nuo tolesnės emocinės ir (arba) fizinės žalos.

2. Su kokiais iššūkiais galite susidurti bandydami nustoti reaguoti į narcizą?

Narcizai moka manipuliuoti žmonėmis ir priversti juos reaguoti į juos. Jie gali naudoti įvairias taktikas, pavyzdžiui, kaltės suvertimą, aukos vaidinimą arba pykčio kurstymą, kad priverstų jus reaguoti į juos. Gali būti sunku nutraukti šį reagavimo į narcizą modelį, tačiau tai įmanoma. Kai kurie patarimai, kaip nustoti reaguoti į narcizą, yra šie:

  • Atpažinti narcizo taktiką ir išmokti ją atpažinti.
  • Nustatyti ribas narcizui ir neleisti jam įtraukti jūsų į ginčą.
  • sutelkti dėmesį į savo poreikius ir norus, o ne reaguoti į narcizą.
  • Atitrūkti nuo narcizo ir apriboti laiką, praleidžiamą su juo.

3. Kaip sužinoti, ar sėkmingai nustojate reaguoti į narcizą?

Vienintelis būdas įsitikinti, kad sėkmingai nustojote reaguoti į narcizą, yra niekada daugiau su juo nebendrauti. Jei reaguodami į ką nors, ką jis pasakė ar padarė, supykstate ar ginatės, vadinasi, vis dar į jį reaguojate.

4. Kokios yra kelios strategijos, kaip nustoti reaguoti į narcizą?

Vieno universalaus atsakymo į šį klausimą nėra, nes geriausias būdas, kaip elgtis su narcizu, gali skirtis priklausomai nuo konkrečios situacijos. Tačiau siūloma keletas strategijų, kaip suvaldyti ar sustabdyti reakcijas į narcizą:

  • Nustatyti ir pripažinti savo asmeninius dirgiklius ir stengtis vengti situacijų, kurios gali juos sukelti, arba mažinti jų poveikį.
  • Nustatyti ir išlaikyti aiškias ribas su narcizuojančiu asmeniu ir ryžtingai pranešti jam apie šias ribas.
  • rūpintis savimi, įskaitant laiko sau ir savo interesams, nesusijusiems su santykiais su narcizu.
  • Kreipkitės paramos į patikimus draugus ar šeimos narius arba kreipkitės profesionalios pagalbos į terapeutą ar konsultantą.

Santrauka

Dėl narciziško smurto galite jaustis išsekęs, išsekęs ir netekęs galios. Gali būti, kad nuolat vaikščiosite kaip ant sparnų, bandydamas išlaikyti ramybę. Tačiau kai nustosite reaguoti į narcizą, jūsų gyvenimas pasikeis, nuo pečių nukris svoris, gyvenimas pagerės, tapsite sklandesnis ir vėl tapsite laimingas ar bent jau turėsite daugiauJei jums patiko skaityti šį straipsnį, peržiūrėkite kitus panašiomis temomis čia.

Taip pat žr: Kūno kalbos ženklai, kad jam patinki (slapta patinka)Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.