Kodėl aš lengvai tampu priklausomas nuo daiktų?

Kodėl aš lengvai tampu priklausomas nuo daiktų?
Elmer Harper

Taigi jums įdomu, ar turite tam tikrų asmenybės bruožų, dėl kurių yra didesnė rizika susirgti priklausomybe, na, pataikėte į tinkamą vietą. Šiame pranešime išsiaiškinsime, kodėl lengvai tampate priklausomi nuo daiktų ir ką su tuo daryti.

Yra tam tikrų asmenybės tipų, kurie yra labiau linkę į priklausomybę, nesvarbu, ar tai būtų priklausomybė nuo kokios nors medžiagos, ar nuo įpročio, apie tai turite pagalvoti patys.

Žmonės, turintys priklausomybę sukeliančių asmenybės bruožų, gali susimąstyti, ar tai lemia genetika, ar esate labiau linkę į priklausomybę nei kiti, neturintys tokių bruožų turinčių šeimos narių.

Psichikos liga taip pat yra viena iš priežasčių, dėl kurių galite būti linkę į priklausomybę.

8 priežastys, kodėl lengvai tampate priklausomi nuo daiktų.

  1. Jiems labai reikia stimuliacijos.
  2. Jiems gali būti sunku atsispirti pagundoms.
  3. Gali būti, kad jie turi psichikos sveikatos sutrikimų.
  4. Jie neturi sveikų įveikos mechanizmų.
  5. Juose slypi nepasitenkinimo ar tuštumos jausmas.
  6. Jie turi praeities traumų, kurios nebuvo išspręstos.
  7. Jie elgiasi savidestruktyviai.

Kaip kovoti su priklausomybe?

Kova su priklausomybe gali būti sudėtingas procesas. Pirmasis žingsnis - atpažinti priklausomybę ir būti sąžiningam su savimi. Svarbu pasikalbėti su žmogumi, kuriuo pasitikite, pavyzdžiui, draugu ar šeimos nariu, ir kreiptis profesionalios pagalbos.

Per daugelį metų kovojęs su priklausomybe, nerekomenduoju jums šalto kalakuto, tai galima padaryti, bet labai sunku. Kovodami su bet kokia priklausomybe, turite užsibrėžti tikslą ir gauti tinkamą paramą.

Taip pat yra 12 žingsnių programa, kuri suteikia paramą ir patarimus sveikimo metu. Svarbu nepamiršti, kad sveikimas yra kelionė ir pakeliui bus kliūčių - tam reikia laiko, kantrybės ir atsidavimo.

Labai svarbu rūpintis bendra sveikata - sveikai maitintis, reguliariai sportuoti ir pakankamai miegoti. Svarbiausia, ką pastebėjau, yra teigiami santykiai su draugais ir šeima, padedantys sukurti stiprią paramos sistemą, kuri padeda sėkmingai kovoti su priklausomybe ilgą laiką.

Kasdienė kova su priklausomybe, kaip susidoroju su savo demonais.

Leiskite man tai gauti teisingai, Im vis dar priklausomas nuo daugelio dalykų, kuriuos žinau, kad neturėčiau būti, bet aš esu. Aš valgau, kramtyti mano nagus, ir daryti kitus žalingus dalykus, taip, jie yra maži, bet jie vis dar yra mano aš negaliu kontroliuoti. Man pavyko pasukti aplink mano piktnaudžiavimo narkotikais ir likti toli nuo alkoholio ir bet kokių kitų cheminių medžiagų. Tai sakė, kad aš kovoju su savo demonais kasdien.

Dauguma dienų yra sunkios, noriu pabėgti nuo šio bjauraus pasaulio, pilno bjaurių žmonių, bet žinau, kad jei paslysiu, vėl įklimpsiu į piktnaudžiavimą narkotinėmis medžiagomis, o tai nėra ta vieta, į kurią kada nors norėčiau grįžti, piktnaudžiavimas alkoholiu yra tai, į ką kreipiausi jaunesniais metais ir nustatė likusio mano gyvenimo kursą.

Norėčiau, kad galėčiau atsukti laiko rodykles atgal, nes praradau tiek daug draugų, laimei, dauguma mano šeimos narių laikėsi šalia manęs. Daugelis mano draugų yra mirę, serga paranojine šizofrenija arba turi kokių nors ilgalaikių sveikatos sutrikimų.

Apie šiuos draugus pagalvoju, kai noriu užsidegti ar išgerti. 39 metų amžiaus artimas draugas patyrė dvigubą kraujavimą į smegenis ir dabar yra invalidas, todėl nenoriu ten eiti ir tai neleidžia demonams belstis į mano duris.

Toliau apžvelgsime kai kuriuos dažniausiai užduodamus klausimus.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokia yra dažniausia priklausomybę sukeliančio elgesio priežastis?

Dažniausia priklausomybę sukeliančio elgesio priežastis yra pagrindinė psichikos sveikatos problema. Asmenys, sergantys tokiomis ligomis kaip depresija, nerimas ar trauma, yra labiau linkę į priklausomybę sukeliantį elgesį. Šiems asmenims gali būti sunku valdyti savo emocijas ir jie gali griebtis tokių medžiagų kaip narkotikai ar alkoholis, kad susidorotų su stresu ir sudėtingomis situacijomis.

Kiti veiksniai, galintys prisidėti prie priklausomybę sukeliančio elgesio, yra genetika, aplinka, bendraamžių spaudimas ir galimybė gauti narkotinių medžiagų. Prasti įveikos įgūdžiai, savigarbos stoka ir impulsyvumas taip pat gali turėti įtakos priklausomybės išsivystymui.

Svarbu, kad su priklausomybe kovojantys žmonės kreiptųsi profesionalios pagalbos ir nustatytų pagrindinę priklausomybės priežastį, kad galėtų pradėti sveikimo procesą.

Ką reiškia priklausomybę sukelianti asmenybė?

Priklausomybę sukelianti asmenybė - tai psichologinė būsena, dėl kurios asmenys gali tapti priklausomi nuo įvairių dalykų, pavyzdžiui, narkotikų, alkoholio, azartinių lošimų ar net apsipirkinėjimo. Šia liga sergantiems asmenims gali būti sunku kontroliuoti savo impulsus ir sunkiai reguliuoti savo emocijas.

Tai gali paskatinti juos užsiimti veikla, kuri nebūtinai yra sveika, bet suteikia laikiną palengvėjimą nuo streso ar kitų nemalonių jausmų. Dažnai jie vėl ir vėl ieško tos pačios veiklos, nepaisydami galimų pasekmių.

Kiti priklausomybę sukeliančios asmenybės bruožai yra žema savivertė, impulsyvumas ir polinkis rizikuoti neįvertinus pasekmių. Priklausomybę sukeliančios asmenybės žmonės taip pat linkę į psichikos sveikatos problemas, pavyzdžiui, nerimą ir depresiją.

Kas lemia psichologinę žmogaus priklausomybę?

Psichologiniu požiūriu priklausomybę sukelia keletas veiksnių, įskaitant žmogaus aplinką ir fiziologiją. Žmonės, kurie gyvenime patyrė traumuojančių įvykių arba buvo veikiami nuolatinio streso, gali būti labiau linkę tapti priklausomi.

Didesnė rizika kyla asmenims, turintiems psichikos sveikatos problemų, tokių kaip depresija, nerimas ar bipolinis sutrikimas. Fiziologiškai priklausomybę gali sukelti dopamino išsiskyrimas, kai žmogus įsitraukia į priklausomybę sukeliantį elgesį. Ši atlygio sistema sustiprina elgesį ir dėl to tampa vis sunkiau jo atsisakyti.

Kokios yra šešios pagrindinės priklausomybę sukeliančio elgesio savybės?

Priklausomybę sukeliantis elgesys pasireiškia įvairiomis formomis. Šešios pagrindinės priklausomybę sukeliančio elgesio charakteristikos yra šios: stiprus poreikis ar potraukis objektui ar veiklai, elgesio kontrolės stoka, laikui bėgant didėjanti tolerancija, malonumo ir (arba) palengvėjimo jausmas užsiimant elgesiu, abstinencijos simptomai susilaikant nuo elgesio, fiziniai ir psichologiniaipriklausomybė nuo objekto ar veiklos.

Šios savybės dažnai lemia tai, kad žmogus, norėdamas patenkinti savo priklausomybę, imasi neadekvataus elgesio, pavyzdžiui, meluoja, vagiliauja, griauna save, izoliuojasi nuo šeimos ir draugų.

Taip pat žr: Ką reiškia, kai mergina liečia tavo plaukus?

Kokie yra keli priklausomybę sukeliančio elgesio pavyzdžiai?

Priklausomybę sukeliantis elgesys - tai bet koks veiksmas ar elgesio modelis, kurį asmuo atlieka pakartotinai, nepaisant aiškių neigiamų pasekmių įrodymų.

Taip pat žr: Flirtuojančios tekstinės žinutės, kurios privers jį jus apsėsti

Tai gali būti susiję su narkotikais, alkoholiu, seksu, azartiniais lošimais, apsipirkinėjimu, naudojimusi internetu, maistu ir net fiziniais pratimais. Priklausomybę turintys žmonės dažnai jaučia įtikinamą poreikį įsitraukti į tokį elgesį, nepaisydami neigiamų pasekmių.

Pavyzdžiui, priklausomas nuo narkotikų žmogus gali vartoti narkotikus net ir tada, kai dėl to prarado darbą ir santykius. Alkoholikas gali gerti net ir tada, kai dėl to jam kilo sveikatos problemų ar finansinių sunkumų. Priklausomi nuo azartinių lošimų asmenys gali ir toliau lošti, nepaisant didėjančių nuostolių ir augančių skolų. Priklausomi nuo apsipirkimo asmenys gali ir toliau leisti pinigus daiktams, kurių jiems nereikia ar kurių jie nenori, net ir tada, kai jiems nereikia ar kurių jie nenori.jei dėl to patiria finansinę įtampą. Priklausomi nuo interneto gali teikti pirmenybę laikui, praleidžiamam internete, o ne svarbiai kasdienei veiklai.

Ar priklausomybę sukelianti asmenybė yra paveldima?

Dažnai diskutuojama, ar priklausomybę sukelianti asmenybė yra paveldima, ar ne. Nors kai kurie tyrimai rodo, kad tai gali būti šeimoje perduodamas bruožas, galutinio atsakymo vis dar nėra.

Tiesa, kad tam tikras elgesys ir polinkiai gali būti paveldimi, pavyzdžiui, impulsyvumas ar polinkis rizikuoti, tačiau tiksli priklausomybę sukeliančio elgesio priežastis dar nenustatyta. Genetika gali turėti įtakos priklausomybės vystymuisi ir gali būti, kad tam tikri genetiniai variantai gali padidinti asmens pažeidžiamumą priklausomybei.

Aplinkos veiksniai, tokie kaip bendraamžių spaudimas ar galimybė gauti narkotikų ar alkoholio, taip pat gali turėti įtakos priklausomybės išsivystymo tikimybei. Reikia atlikti daugiau tyrimų siekiant nustatyti, ar priklausomybę sukelianti asmenybė iš tiesų yra paveldima.

Galutinės mintys

Yra daugybė požymių, rodančių, kad jums gali grėsti priklausomybė, ir daugybė rizikos veiksnių, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį ir apie kuriuos kalbėjome pirmiau.

Svarbu aptarti savo jausmus su asmenimis ir šeimomis, jei nerimaujate dėl savęs. Šie bruožai automatiškai nelemia priklausomybės, tačiau gerai žinoti, į ką atkreipti dėmesį, jei pradedate demonstruoti kai kuriuos iš aptartų elgesio bruožų.

Kreipkitės pagalbos, jei jaučiate, kad kai kurie iš šių elgesio būdų gali išsivystyti ir tapti įpročiu. Yra gydymo programų, kurios gali jums padėti, jei jaučiate, kad tai tampa problemiška.

Taip pat galite rasti šį įrašą įdomu Kodėl mane taip lengvai erzina mama?
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.