Kinestetinio sąmoningumo apibrėžimas (daugiau kontrolės)

Kinestetinio sąmoningumo apibrėžimas (daugiau kontrolės)
Elmer Harper

Tikrasis kinestetinio suvokimo apibrėžimas yra toks, kad žmogus gali pasakyti, kur yra jo kūno dalys, kai jo akys yra užmerktos. Pavyzdžiui: kai žmogus užmerkia akis, jis vis tiek gali pasakyti, kur yra jo rankos, nors jų nemato.

Taip pat žr: Jei vyras tavęs nori, jis tai padarys (tikrai tavęs nori)

Kinestetinio suvokimo testas.

Pateikiame trumpą testą, kurį galite atlikti jau dabar, kad sužinotumėte, koks iš tikrųjų yra jūsų kinestetinis suvokimas.

Paprastas žaidimas, kurį galite žaisti, kad pagerintumėte kinestetinį suvokimą, - padėkite rašiklį ar nedidelį daiktą ant stalo maždaug per pėdą nuo savęs, minutę žiūrėkite į rašiklį ir užmerkite akis. Užmerkę akis pabandykite paliesti rašiklio galiuką.

Jei jums nepavyksta, vadinasi, nesate sinchronizuoti su savo kūno kinestetiniu suvokimu.

Žaidimo tikslas - ne paliesti rašiklį, o geriau suvokti savo kūną ir jį supančią erdvę.

Apibrėžti kinestetinį suvokimą.

Norėdami apibrėžti kinestetinį suvokimą, galime apie jį galvoti taip: įsivaizduokite, kad turime tris apskritimus: vieną didelį išorėje, vieną mažesnį viduryje ir vieną dar mažesnį centre.

  • Išorinis didesnis apskritimas yra kvalifikuotas, kol kas neįmanomas.
  • Vidurinysis ratas yra įmanomas, tačiau sudėtingas.
  • Centrinis ratas - tai meistriškumas, visiškai integruotas, lengvas, beveik natūralus.

Visi įgūdžiai ir kinestetinis suvokimas prasideda išoriniame rate, o kai įvaldome savo suvokimą, tam tikri įgūdžiai pradeda judėti link vidurinio rato, o kai įvaldome tokius įgūdžius, kaip, pavyzdžiui, vaikščiojimas, atsiduriame centre.

Kai kurių įgūdžių dauguma žmonių vis dar negali įvaldyti, tačiau kai kurie žmonės juos perkėlė į rato centrą.

Kitos kinestetinio suvokimo formos.

Kinestetinis suvokimas - tai asmens suvokimas apie fizinius pojūčius, kurie vyksta jo kūne. Šis suvokimas gali būti sąmoningas arba pasąmoningas.

Kinestetinis suvokimas dažniausiai siejamas su propriorecepcija, kuri reiškia, kad žmogus jaučia, kur visos jo kūno dalys yra viena kitos atžvilgiu ir kur jos yra erdvėje.

Kinestetinis suvokimas svarbus visiems.

Jei, kaip ir dauguma žmonių, tikriausiai manote, kad kinestetinis suvokimas reiškia kūno ir jo judėjimo erdvėje suvokimą.

Ir nors tai neabejotinai yra jo dalis, tai dar ne viskas. Kinestetinis suvokimas taip pat reiškia, kad reikia suvokti savo kūno santykį su aplinkiniu pasauliu.

Tai susiję su gebėjimu pajusti tokius dalykus kaip tekstūra, temperatūra ir svoris. Taip pat su gebėjimu judėti koordinuotai ir efektyviai.

Kinestetinis suvokimas yra svarbus dėl daugelio priežasčių. Pirma, jis padeda efektyviai judėti. Kai gerai jaučiate savo kūno santykį su aplinkiniu pasauliu, galite judėti grakščiau ir nesusižeisti.

Antra, kūno suvokimas gali padėti pastebėti bet kokius fizinės būklės pokyčius, pvz., alkį ar nuovargį.

Trečia, tai leidžia jums žinoti, kas vyksta aplink jus ir jūsų viduje, kad galėtumėte priimti geresnius sprendimus, susijusius su jūsų sveikata ir gerove. Jei esate sportininkas, kuris nori būti geriausios formos, jums reikia gerai pažinti savo kūną.

Ketvirta, tai viena iš geriausių meditacijos formų. Būdami pozoje galite išmokti atpalaiduoti kvėpavimą ir sulėtinti mintis. Penkta, tai skatina kūno koordinaciją ir pusiausvyrą.

Klausimai ir atsakymai

1. Kas yra kinestetinis suvokimas?

Kinestetinis suvokimas - tai gebėjimas pajusti savo kūno padėtį ir judesius. Tai apima gebėjimą pajusti galūnių, sąnarių ir raumenų padėtį ir judesius. Jis taip pat apima gebėjimą pajusti kūno padėties ir orientacijos erdvėje pokyčius.

2. Kaip kinestetinis suvokimas gali padėti mums kasdieniame gyvenime?

Kinestetinis suvokimas - tai gebėjimas pajusti save erdvėje. Tai gali padėti mums kasdieniame gyvenime, nes leidžia suvokti aplinką ir įsitikinti, kad mums negresia pavojus atsitrenkti į daiktus ar nukristi.

Tai taip pat gali padėti mums geriau pažinti savo kūną ir jo padėtį, kad galėtume išlaikyti taisyklingą laikyseną ir išvengti traumų.

3. Kokie yra kai kurie kinestetinio suvokimo privalumai?

Kai kurie kinestetinio suvokimo privalumai gali būti geresni motoriniai įgūdžiai, propriocepcija ir pusiausvyra. Be to, kinestetinis suvokimas gali padėti geriau suprasti save ir aplinką.

Taip pat žr: Kodėl žmonės manimi naudojasi? (Pakeiskite jų elgesį)

4. Kokius paprastus pratimus galime atlikti, kad pagerintume savo kinestetinį suvokimą?

Pateikiame keletą bendrų patarimų, kaip pagerinti kinestetinį suvokimą atliekant pratimus, įskaitant palyginti lėtą ir kontroliuojamą veiklą, kai reikia koordinuoti skirtingų kūno dalių judesius ir išlaikyti pusiausvyrą.

Be to, įvairių pratimų atlikimas gali padėti pagerinti kinestetinį suvokimą, nes suteikia didesnį judesių diapazoną ir daugiau galimybių praktikuoti įvairius judesių modelius. Pavyzdžiui, joga ar pilatesas.

5. Koks yra kinestetinio pojūčio pavyzdys?

Paliesti daiktą ir pajusti jo tekstūrą, pajusti kūno dalis, kai akys užmerktos, ir atkreipti dėmesį į tam tikras kūno dalis.

6. Kaip ugdyti kinestetinį suvokimą?

Tikslaus atsakymo į šį klausimą nėra, nes kinestetinį suvokimą reikia ugdyti laikui bėgant, įgyjant patirties ir geriau pažįstant savo kūną bei jo judesius.

Tačiau keletas patarimų, kaip ugdyti kinestetinį suvokimą, gali apimti tokius dalykus kaip dėmesio atkreipimas į tai, kaip jaučiasi jūsų kūnas, kai atliekate tam tikrus judesius, sąmoningumo praktika ir fizinė veikla, kuriai reikia koordinacijos ir susikaupimo.

7. Kodėl svarbus kinestetinis suvokimas?

Kinestetinis suvokimas leidžia žmonėms suvokti savo kūną erdvėje ir suprasti, kaip jų kūnas juda. Šis suvokimas yra svarbus, kad žmonės galėtų efektyviai judėti ir išvengtų traumų.

8. Kas yra kinestetikas?

Kinestetikai geriausiai mokosi judindami savo kūną ir liesdami daiktus. Jie dažnai vadinami "praktiniais" mokiniais.

9. Kaip sužinoti, ar esu kinestetinis mokinys?

Štai keletas bendrų kinestetinių mokinių savybių, su kuriomis galite susitapatinti. Pavyzdžiui, kinestetiniai mokiniai dažnai renkasi praktinę veiklą ir pasižymi didesne fizine energija.

Jie taip pat gali būti labiau linkę maivytis ir jiems gali būti sunku ramiai sėdėti ilgą laiką. Jei manote, kad galbūt mokotės kinestetiniu būdu, vertėtų išbandyti keletą skirtingų mokymosi metodų, kad sužinotumėte, kas jums geriausiai tinka.

Santrauka

Kinestetinis suvokimas - tai gebėjimas suvokti savo kūną erdvėje ir tai, kaip jis juda. Tai apima ir raumenų, sąnarių bei sausgyslių suvokimą ir jų tarpusavio sąveiką.

Taip pat reikia atkreipti dėmesį į savo laikyseną ir kūno padėtį kitų objektų atžvilgiu.

Geresnis kinestetinis suvokimas gali padėti efektyviau judėti, išvengti traumų ir pagerinti bendrą darbingumą.

Jei jums patiko skaityti apie kinestetinį suvokimą ir jo apibrėžimą, galbūt jums taip pat patiks kiti mūsų straipsniai atitinkamomis temomis.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.