Narcizai naikina tuos, kurių negali kontroliuoti (praranda kontrolę)

Narcizai naikina tuos, kurių negali kontroliuoti (praranda kontrolę)
Elmer Harper

Ar tiesa, kad narcizas nori sunaikinti žmogų, kurio negali kontroliuoti? Jei jums kyla šis klausimas, pataikėte į teisingą vietą! Apžvelgsime, ką darys narcizas, kai negalės jūsų kontroliuoti, ir kaip galite pasipriešinti jo veiksmams.

Narcizai dažnai laikomi manipuliatoriais, kurie siekia kontroliuoti ir išnaudoti kitus, kad jaustųsi galingi. Jie gali naudoti įvairias taktikas, tokias kaip menkinimas, gąsdinimas ir kaltės jausmo bandymas, kad įgytų galią savo aukoms. Narcizai negali pakęsti minties, kad kas nors turi galią ar juos kontroliuoja, todėl jie padarys viską, kad sunaikintų tuos, kurių negali kontroliuoti. .

Tai gali labai pakenkti aukoms, nes narcizai stengiasi pakirsti jų savivertės jausmą ir visiškai išstumti juos iš gyvenimo. Narciziško smurto padariniai gali išlikti ilgai po to, kai santykiai nutrūksta, ir visą gyvenimą gali turėti įtakos asmens savigarbai ir psichinei sveikatai.

Yra keletas būdų, kaip galite išvengti šių reakcijų, ir ženklų, į kuriuos galite atkreipti dėmesį, jei manote, kad narcizas nebegali jūsų kontroliuoti.

7 dalykai, kai narcizas praranda jūsų kontrolę & amp; Ką galite padaryti, kad jiems pasipriešintumėte.

  1. Manipuliuodami ir piktnaudžiaudami.
  2. Žaisdami proto žaidimus ir kurdami chaosą.
  3. Sulaikydami meilę ir prieraišumą.
  4. Meluodami ir apgaudinėdami.
  5. Naudodamiesi socialine žiniasklaida priekabiauti ir žeminti.
  6. Atskiriant asmenį nuo šeimos ir draugų.
  7. Bandydami kontroliuoti jų elgesį ir sprendimus.

Manipuliuodami ir piktnaudžiaudami.

Kai narcizas praranda jūsų kontrolę, tai gali būti nepaprastai sunku ir žalinga. Norėdamas susigrąžinti kontrolę, jis gali bandyti jumis manipuliuoti ir smurtauti. Tai gali reikšti, kad jis jus nušviečia arba perkelia kaltę, taip pat naudoja fizinį ar emocinį smurtą.

Svarbu prisiminti, kad niekas neturi teisės taip su jumis elgtis. Jei pastebėjote, kad narcizas jumis manipuliuoja ir piktnaudžiauja, būtina kreiptis pagalbos į žmogų, kuris supranta situaciją, pavyzdžiui, psichikos sveikatos specialistą arba artimą draugą.

Nustatydami ribas ir aiškiai išreikšdami savo poreikius galite sukurti saugumo ir pagarbos jausmą santykiuose su jais. Galiausiai, jei visa kita nepadeda, gali prireikti visiškai pasitraukti iš situacijos, kad užtikrintumėte savo saugumą ir gerovę.

Žaisdami proto žaidimus ir kurdami chaosą.

Kai narcizas pradeda žaisti minčių žaidimus ir kurti chaosą, gali būti nepaprastai sunku susidoroti su tokia situacija. Jis gali bandyti kontroliuoti pokalbį, menkinti jus, manipuliuoti jumis arba naudoti kitas taktikas, kad priverstų jus jaustis bejėgiais.

Svarbu prisiminti, kad turite galią nustatyti ribas ir neleisti, kad jus kontroliuotų. Norint apsisaugoti, gali tekti žengti žingsnį atgal ir atsiriboti nuo situacijos. Jei reikia, kreipkitės profesionalios pagalbos, kad išmoktumėte sveikų įveikimo strategijų, kaip elgtis tokiose situacijose.

Norint išvengti tolesnių narcizo manipuliacijų, būtina susigrąžinti savo gyvenimo kontrolę.

Sulaikydami meilę ir prieraišumą.

Kai narcizas sulaiko meilę ir prieraišumą, tai gali būti skausminga. Tai emocinės prievartos aktas, dėl kurio auka jaučiasi neverta ir nemylima. Narcizas naudoja šią taktiką, kad išlaikytų aukos kontrolę ir sustiprintų savo pranašumo jausmą.

Norėdama tam pasipriešinti, auka turėtų stengtis sutelkti dėmesį į save ir praktikuoti meilę sau. Ji turėtų ieškoti palaikančių draugų ar šeimos narių, kurie galėtų ją paguosti, nuraminti ir patvirtinti.

Jie galėtų apsvarstyti galimybę apsilankyti pas terapeutą, kuris padėtų jiems sustiprinti savivertę ir suteiktų patarimų išgyvenant sunkius laikus. Pripažindami savo vertę ir nustatydami ribas narcizui, jie gali pradėti užtikrintai judėti į priekį ir rasti sveikesnį gyvenimo būdą.

Meluodami ir apgaudinėdami.

Meluodamas ir apgaudinėdamas narcizas gali perimti jūsų kontrolę. Jis gali naudoti manipuliavimo taktiką, pavyzdžiui, iškraipyti tiesą, kaltinti jus dėl savo veiksmų arba įtikinti jus, kad jūsų jausmai yra neteisingi, kad atrodytų geriau ir įgytų kontrolę.

Geriausia, ką galite padaryti, kai taip nutinka, - išlikti stiprūs ir neleisti, kad jus stumdytų. Pripažinkite, ką jie daro, ir neleiskite jiems įtikinti jūsų, kad jų melas yra tiesa. Jei įmanoma, pasistenkite ramiai ir santūriai pasikalbėti su narcizu dėl jo elgesio.

Tai gali būti sunku, bet taip gindami save galite perimti situacijos kontrolę ir susigrąžinti savarankiškumą.

Naudodamiesi socialine žiniasklaida priekabiauti ir žeminti.

Kai narcizas naudojasi socialine žiniasklaida, kad jus persekiotų ir žemintų, tai gali būti siaubinga patirtis. Narcizas gali naudotis šia platforma skleisdamas apie jus melą arba piktybiškai komentuodamas, kad pakenktų jūsų reputacijai ir jausmams.

Svarbu prisiminti, kad ir kaip būtų sunku, negalite pasiduoti jo reikalavimams ar leisti jam jus kontroliuoti. Vietoj to imkitės tokių veiksmų, kaip narcizo blokavimas visose savo socialinės žiniasklaidos paskyrose, jo žinučių ignoravimas ir pranešimas apie bet kokį įžeidžiantį elgesį platformos administratoriams.

Taip pat galite kreiptis pagalbos į psichikos sveikatos specialistą, kuris galėtų patarti, kaip geriausiai susidoroti su tokia situacija. Svarbu nepamiršti, kad nesate vieni ir kad yra išteklių, galinčių jums padėti išgyventi šį sunkų laikotarpį.

Atskiriant asmenį nuo šeimos ir draugų.

Narcizas gali bandyti jus izoliuoti nuo šeimos ir draugų, manipuliuodamas situacija savo naudai arba naudodamas tiesioginę taktiką, pavyzdžiui, fizinį ar žodinį smurtą.

Dėl to galite jaustis bejėgis ir vienišas, neturintis į ką kreiptis pagalbos. Svarbu prisiminti, kad turite teisę ginti save ir ieškoti pagalbos, jei jaučiate, kad jumis manipuliuoja ar piktnaudžiauja.

Galite kreiptis pagalbos į šeimos narius, draugus, konsultantus ar net internetines paramos grupes. Internete taip pat yra daug šaltinių, kuriuose galima rasti informacijos, kaip apsisaugoti nuo narciziškai nusiteikusio asmens ir kaip susidoroti su jo manipuliacijos pasekmėmis.

Bandydami kontroliuoti jų elgesį ir sprendimus.

Kai narcizas bando kontroliuoti jūsų elgesį ir sprendimus, tai gali būti neįtikėtinai varginantis ir pribloškiantis dalykas. Jis gali bandyti manipuliuoti jumis, kad darytumėte tai, ko nori, arba pasitelkti kaltę ir gėdą, kad jaustumėtės taip, tarsi neturėtumėte pasirinkimo.

Svarbu nepamiršti, kad visada turite galimybę rinktis, net jei narcizas bando atimti iš jūsų galią. Geriausias būdas spręsti šią situaciją - pakovoti už save ir įsitikinti, kad narcizas supranta, jog negali kontroliuoti jūsų sprendimų.

Jei jie ir toliau bando tai daryti, geriausia nuo jų atsiriboti, kol jie supras, kad jų pastangos yra bevaisės. Rūpinimasis savimi emociškai ir fiziškai taip pat gali padėti įveikti stresą, patiriamą bendraujant su narcizuojančiu asmeniu.

Toliau apžvelgsime keletą dažniausiai užduodamų klausimų.

Dažnai užduodami klausimai.

Kodėl narcizas jus atstūmė?

Narcizas gali jus atstumti dėl įvairių priežasčių. Jam gali būti nuobodu dėl jūsų ir santykių su jumis, jis gali nebejausti tokio susižavėjimo ar susižavėjimo kaip anksčiau.

Jie taip pat gali bandyti jus nubausti už tai, kad elgiatės ne taip, kaip jiems patinka, arba už tai, kad nesuteikiate jiems dėmesio ir patvirtinimo, kurio jie siekia iš kitų.

Narcizas gali atstumti žmogų, jei jaučia grėsmę dėl jo nepriklausomybės ar sėkmės arba jei jaučia, kad tas žmogus pradeda įžvelgti jo fasadą ir atpažįsta tikrąją jo prigimtį. Galiausiai priežastis, kodėl narcizas atstumia žmogų, gali būti viena: tai tarnauja jo ego.

Taip pat žr: Ką reiškia, kai vaikinas jus vadina meile?

Ką daryti, kai narcizas nori jus sunaikinti?

Kai narcizas nori jus sunaikinti, svarbiausia yra apsisaugoti. Geriausias būdas tai padaryti - nusistatyti sveikas ribas ir jų laikytis. Nesivelkite į ginčus ar diskusijas su narcizu, nes jie bus panaudoti tik prieš jus.

Taip pat svarbu sulaukti paramos iš draugų ir šeimos narių, o prireikus kreiptis profesionalios pagalbos. Venkite reaguoti emocingai, nes tai tik suteiks narcizui daugiau amunicijos. Galiausiai nepriimkite jų žodžių asmeniškai; tai ne apie jus, o apie juos ir jų poreikį kontroliuoti.

Imdamiesi šių veiksmų galite apsisaugoti nuo žalos, kurią gali padaryti narcizas.

Ką daro narcizas, kai negali jūsų kontroliuoti?

Kai narcizas negali jūsų kontroliuoti, jis dažnai bando jumis manipuliuoti ir užgaulioti, kad susigrąžintų valdžią. Jis gali bandyti priversti jus suabejoti savimi ar savo sprendimais, žaisdamas su jumis proto žaidimus arba pateikdamas melagingus kaltinimus.

Jie taip pat gali grasinti arba emociškai šantažuoti, kad pasiektų savo. Kai kuriais atvejais jie gali griebtis net fizinio smurto, jei jaučia tam poreikį. Narcizai nemėgsta jaustis bejėgiai ir imsis visų priemonių, kad susigrąžintų situacijos kontrolę.

Taip pat žr: Kaip įžeisti visus vienu metu.

Svarbu prisiminti, kad niekas niekada neturėtų patirti tokio elgesio, todėl narciziško smurto aukoms svarbu kreiptis pagalbos, kad apsisaugotų nuo tolesnės žalos.

Kaip atimti kontrolę iš narcizo?

Perimti iš narcizo kontrolę gali būti sunku, tačiau tai įmanoma. Pirmas žingsnis - nustatyti ribas ir jų laikytis. Įsitikinkite, kad aiškiai ir tvirtai paaiškinote savo lūkesčius, ir nenusileiskite, jei narcizas bando jumis manipuliuoti arba kaltės jausmu priversti jus pakeisti nuomonę.

Antra, sutelkite dėmesį į save ir teikite pirmenybę savo poreikiams bei interesams. Skirkite laiko sau ir sutelkite dėmesį į veiklą, kuri jums teikia džiaugsmą ir pasitenkinimą.

Galiausiai sukurkite draugų ir šeimos narių palaikymo sistemą, kuri padės jums išlikti stipriems, kai narcizas bandys susigrąžinti kontrolę. Pasitelkus kantrybę, nuoseklumą ir atkaklumą, įmanoma perimti narcizo kontrolę, gerai lukterkite, išlikite stiprūs ir nežaiskite jam į rankas.

Kas nutinka, kai narcizas pralaimi ginčą su jumis?

Kai narcizas pralaimi ginčą su jumis, jis dažnai reaguoja keliais skirtingais būdais. Jis gali bandyti jumis manipuliuoti arba sumenkinti jus, bandydamas priversti pasijusti blogai dėl susidariusios situacijos, arba gali bandyti išvengti tolesnės konfrontacijos ir apskritai išeiti iš situacijos. Kraštutiniais atvejais jis gali net tapti fiziškai agresyvus.

Nepriklausomai nuo jų reakcijos, svarbu prisiminti, kad tai nėra jūsų kaltė, todėl turėtumėte laikytis savo pozicijos ir pasitikėti savimi bei savo gebėjimais. Geriausias būdas elgtis su narcizuojančiu asmeniu - išlikti ramiam ir tvirtai laikytis savo įsitikinimų, nesileidžiant į jokius tolesnius ginčus. Jei situacija paaštrėja, nedvejodami pasitraukite iš situacijos ir ieškokiteprireikus - profesionalią pagalbą.

Tačiau geriausias dalykas, kurį galite padaryti narcizui, - tai pasitraukti, neleisti jam vėdintis ar bandyti jumis manipuliuoti. Jei negalite pasitraukti, ignoruokite jį, nedalyvaukite jo žaidimuose ir atminkite, kad tai ne apie jus, o apie jį.

Galutinės mintys

Kai kalbama apie narcizo kontrolę arba narcizo šmeižto kampaniją, daugelis dalykų, kurie nutiks, bus nuo jūsų nepriklausomi, nes narcizas reaguoja, kai nebegali jūsų kontroliuoti. Geriausias mūsų patarimas būtų prisiminti, kad tai ne apie jus, o apie juos ir apie tai, kaip jie jaučiasi. Tai geriausias patarimas, kurį galime pasiūlyti - atimkite iš jų kontrolę, ir jie susigūš ir pereis prie ko nors kito. Taip pat galiterasti šį straipsnį įdomu Ką slapti narcizai sako per ginčą.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.