Ką galite padaryti, kad apsisaugotumėte nuo narcizo, kuris bando jus įskaudinti.

Ką galite padaryti, kad apsisaugotumėte nuo narcizo, kuris bando jus įskaudinti.
Elmer Harper

Su narcizais nėra lengva bendrauti. Jie gali būti labai žavūs ir priversti jus jaustis taip, tarsi jiems iš tiesų rūpėtumėte. Tačiau giliai širdyje jie domisi tik savimi ir savo poreikiais. Jei jūsų gyvenime jau yra narcizas, galite padaryti keletą dalykų, kad apsisaugotumėte nuo jo elgesio su jumis.

Jei panagrinėsime 8 galimus būdus, kaip apsisaugoti, šiame straipsnyje aptarsime šiuos dalykus. Trumpai apibendrinimui pateikiame keletą dalykų, kuriuos galite padaryti, kad apsisaugotumėte nuo narcizo, bandančio jus įskaudinti.

Pirmas žingsnis - išmokti atpažinti narciziško elgesio požymius. Kai žinosite, į ką atkreipti dėmesį, galėsite lengviau pastebėti jį savyje ir kituose žmonėse. Tai padės jums ateityje bendraujant su įvairiais žmonėmis ir padės išvengti susidūrimo su narcizu.

Tačiau jei jau bendraujate su narcizu, vis dar galite kai ką padaryti.

Vienas iš jų - nustatyti asmenines ribas ir jų laikytis. Tai padės apsisaugoti nuo smurtautojo manipuliacijų ir protinių žaidimų. Kaip nustatyti ribas narcizui

 • Bendraujant su narcizu sunku nustatyti ribas. Paprasta asmeninė riba yra tokia: nesileiskite į kovą, nesileiskite į emocinę būseną šalia jo ir atsakinėkite tik taip arba ne.
 • Kitas būdas - sukurti draugų ar šeimos narių paramos sistemą, kuri užtikrintų emocinį stabilumą ir padėtų aiškiau suvokti situaciją.
 • Galiausiai svarbu prisiminti, kad jūs nesate atsakingas už narcizo elgesį. Jums leidžiama pasirūpinti savimi. Tai apima ir apsisaugojimą nuo tolesnės žalos.

8 būdai, kaip apsisaugoti nuo narcizo.

1. Nėra to, ką ketinate pasakyti.

Bendraujant su narcizu svarbu žinoti, ką ketinate pasakyti, dar prieš tai, kai tai pasakysite. Bendraudami su narcizu norite sugebėti kontroliuoti save. Turėkite iš anksto numatytus atsakymų variantus, kad vėliau nepersistengtumėte ir nesigailėtumėte dėl savo žodžių. Bendraudami su narcizu kontroliuokite savo emocijas,

2. Ignoruokite narcizą.

Narcizai yra manipuliacijos meistrai, tačiau su jais galima susidoroti. Kiek įmanoma, nekreipkite į juos dėmesio. narcizas maitinasi jūsų energija ir pykčiu, o tai jį ir skatina. Jei sumažinsite kontaktą arba tylėsite, tai atims iš jo galią ir suteiks jums laiko atsigauti.

Atminkite, kad narcizai stengiasi kontroliuoti jūsų dėmesį, o turėdami jūsų dėmesį jie taip pat kontroliuoja jūsų laiką, emocijas ir kitus jūsų gyvenimo aspektus.

"Geriausias būdas atimti iš narcizo galią - nustoti skirti jam savo dėmesį".

3. Nustokite maitinti narcizą.

Nesuteikite narcizui priežasčių naudoti jūsų elgesį prieš jus. Nesuteikite jam galios jus kontroliuoti, išmokite kontroliuoti savo emocinę ir psichinę būseną.

Mokymasis kontroliuoti savo emocinę ir psichinę būseną yra sunkus ir kartais skausmingas procesas, tačiau atlygis vertas to. Tai galios žaidimas: kas kontroliuoja kitą - jūs ar narcizas? Jei nebūsite atsargūs, jie įgis galią kontroliuoti jus. Tačiau jei išmoksite kontroliuoti savo emocinę ir psichinę būseną, jie nebeturės jokios galios jums.

4. Atraskite save.

Vėl atraskite save. Turite išsiaiškinti, kas esate be narcizo. Nustatykite gyvenimo tikslus ir vėl turėkite tikslą. Vėl atraskite savo vertybes ir moralę.

Narcizas atėmė jūsų gyvenimą ir pavertė jį savo reikalu, dabar turite jį susigrąžinti. Turite vėl atrasti save. YOUTUBE YOUTUBE YOUTU

5. Kaip nustatyti ribas

Nustatykite savo ribas, kaip bendrausite su narcizu.

Narcizai pasižymi nesugebėjimu kontroliuoti savęs. Jie turi išpūstą ego ir poreikį būti dėmesio centre. Jie dažnai manipuliuoja savo partneriais ar vaikais, kad gautų tai, ko nori. Norint sėkmingai išgyventi, svarbu nustatyti savo ribas, kaip ketinate bendrauti su narcizu.

Galite patys nusistatyti laiką, kada norite su jais bendrauti arba skaityti trumpąsias žinutes ar el. laiškus. Nesate jų paraginti. Jei perskaitėte jums nepatinkančią trumpąją žinutę ar el. laišką, neatsakykite, kol nusiraminsite, atminkite, kad jie žino, kaip paspausti jūsų mygtukus.

Jei tai susiję su laiku, atsakykite paprasčiausiu "Aš tau atsakysiu." Svarbiausia - susigrąžinti savo gyvenimo kontrolę ir atimti iš jų galią. Atminkite, kad nebesate auka.

Nereikia jiems nieko aiškinti, o jei eisite šiuo keliu, grįšite į senas vėžes.

Taip pat žr: 50 Helovino žodžių, prasidedančių raide I (su apibrėžimais)

6. Nėra kontaktų.

Jei įmanoma, nebendraukite su narcizu. Jei galite, tiesiog venkite bet kokio kontakto.

Jei galite išvengti bet kokių kontaktų su narcizuojančiu asmeniu, tai yra geriausia išeitis. Sunku atsisakyti kontaktų, kai asmuo yra šeimos narys ar artimas draugas, tačiau bet kuriam kitam asmeniui tai visiškai įmanoma. Galite užblokuoti jį visose socialinės žiniasklaidos platformose ir ištrinti jo numerį iš savo telefono. Pašalinkite galią, pašalinkite galią.

Parenkite planą, kaip visiškai pašalinti jį iš savo gyvenimo. Atminkite, kad gali būti sunku pašalinti žmogų iš savo gyvenimo, nes jis buvo su jumis ilgą laiką. Negrįžkite atgal, joks kontaktas yra joks kontaktas.

7. Pasitikėkite savo instinktais.

Kai manote, kad su žmogumi kažkas negerai, greičiausiai taip ir yra. Jūsų pirmas įspūdis yra svarbus. Šia tema yra puiki knyga "Baimės dovana", kurioje rasite daugiau informacijos.

8. Sekite, kas iš tikrųjų vyksta.

Stebėkite, kas iš tikrųjų vyksta jūsų gyvenime. Galite užsirašyti dalykus ir vesti laiko juostą, kada pasijutote įskaudintas ar sujaudintas, kada asmuo jus įskaudino ar pasakė ką nors nemalonaus. Pradėsite susidaryti vaizdą, kas iš tikrųjų vyksta jūsų gyvenime ir su šiuo asmeniu.

Jei norite sužinoti, ar turite reikalų su slaptu narcizu, skaitykite šį straipsnį.

Dažniausi klausimai ir atsakymai.

1. Kokie požymiai rodo, kad narcizas gali bandyti jus įskaudinti?

Narcizas gali bandyti jums pakenkti, jei jis elgiasi taip, kaip nurodyta toliau:

 • Komplimentų ar teigiamo pastiprinimo atsisakymas.
 • žeminančios ar kritiškos pastabos.
 • pašalinimas iš visuomeninių renginių ar veiklos.
 • sąmoningai sabotuoja jūsų planus ar tikslus.
 • Priimkite nuopelnus už savo pasiekimus.
 • menkina jūsų interesus ar pomėgius.
 • Bandymas kontroliuoti jūsų elgesį.
 • verčia jus jaustis prastesniu ar nepakankamai geru.

Jei per kelias savaites ar dienas pastebėsite bent vieną iš šių požymių, žinokite, kad turite reikalų su potencialiu narcizu.

2. Ką galite padaryti, kad apsisaugotumėte nuo narcizo?

Kai kurie dalykai, galintys padėti apsisaugoti nuo narcizo, yra šie:

 • Žinoti apie narcizo požymius, pavyzdžiui, teisės jausmą, nuolatinį susižavėjimą ir empatijos stoką.
 • Nebijoti nustatyti ribų narciziškai besielgiančiam žmogui.
 • Pripažinti, kad negalima pakeisti ar pataisyti kito žmogaus ir kad jei žmogus nenori ieškoti pagalbos dėl savo narcisizmo, santykiai greičiausiai yra pasmerkti.
 • Pirmenybę teikite sau ir savo poreikiams bei nuspręskite netoleruoti narciziško elgesio. Daugiau informacijos apie tai, kaip elgtis su narcizais, rasite šiame straipsnyje.

3. Į kokias raudonas vėliavas reikėtų atkreipti dėmesį, jei manote, kad kas nors gali būti narcizas?

Raudonos vėliavėlės, kurios gali rodyti, kad žmogus yra narcizas, yra išpūstas savęs vertinimo jausmas, perdėto susižavėjimo poreikis, empatijos kitiems trūkumas, didaktiškas teisių jausmas, rūpinimasis sėkme ir valdžia.

Narcizai taip pat linkę labai manipuliuoti ir išnaudoti, dažnai naudojasi kitais, kad gautų tai, ko nori. Jie taip pat gali greitai supykti ir turėti trapų ego, todėl dažnai tampa gynybiniai ir išpuolantys, kai jaučia grėsmę.

4. Kaip atpažinti, kad narcizas jus apšviečia?

Yra keli pagrindiniai būdai, kaip sužinoti, ar narcizas jus įtikinėja. Vienas iš jų - jei jis nuolat verčia jus jaustis, kad esate pamišęs ar perdėtai reaguojate į dalykus, nors iš tikrųjų taip nėra.

Kitas - jei jie bando pakenkti jūsų santykiams su kitais žmonėmis, verčia jus abejoti savimi ir savo instinktais.

Galiausiai, jei jie nuolat jums meluoja arba iškraipo tiesą, tai dar viena raudona vėliavėlė, kad jie jus nušviečia.

5. Kokius dažniausiai pasitaikančius manipuliavimo būdus naudoja narcizai?

Dažniausi manipuliavimo būdai, kuriuos naudoja narcizai, yra gaslighting, meilės bombardavimas ir trianguliacija. Gaslighting - tai psichologinio manipuliavimo forma, kai asmuo ar grupė verčia kitą asmenį ar grupę abejoti savo sveiku protu ar suvokimu.

Taip pat žr: Kūno kalba meluojant (tiesos ilgai nuslėpti nepavyks)

Meilės bombardavimas - tai metodas, kai narcizas apipila žmogų pernelyg dideliu meilės ir dėmesio kiekiu, kad galėtų jį kontroliuoti.

Trianguliacija - tai narcizų naudojama taktika, kai jie sukuria konkurencijos ar pavydo jausmą tarp dviejų žmonių, kad išlaikytų juos savo kontrolėje.

Santrauka

Narcizai pagal apibrėžimą yra narciziški. Jie turi iškreiptą savivaizdį, yra didaktiški ir stokoja empatijos kitiems žmonėms. Jie taip pat turi obsesinį poreikį žavėtis kitais. Kad apsisaugotumėte, pirmiausia turite suprasti narcizą, o tada parengti veiksmų planą, kaip pašalinti šį asmenį iš savo gyvenimo arba susigrąžinti savo kontrolę.straipsnį, prašome susipažinti su kitais mūsų straipsniais čia.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.